Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Výstavu EXPO si na Vysočině prohlédly tisíce lidí

Otevření EXPA v JI
Každý nakupující, který v posledních třech týdnech pobýval v jihlavském CITY PARKU, si mohl prohlédnout instalaci originální světelné expozice Kraje Vysočina s názvem Fiat lux!/Budiž světlo. Instalace ve svém větším rozsahu prezentovala Vysočinu na Světové výstavě EXPO 2015 MILÁN. „V Miláně vidělo naši prezentaci kolem 250 tisíc návštěvníků, na Vysočině se mezi světelnými tyčemi osvětlujícími QR kódy s odkazy na informace o kraji prošly další desetitisíce lidí,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Součástí výstavních prostor v jihlavském obchodním centru byla projekce filmů vyrobených pro Světovou výstavu EXPO 2015, nechyběly ani obrazově zachycené zimní spoty a pozvánky do sportovních areálů. Instalace expozice trvala v Jihlavě krajskému týmu přes 16 hodin. Pracovalo se zásadně v noci, stejně jako v případě rozebrání všech komponentů výstavy, které ale zabralo jen třetinu času. Všechny prvky expozice prozatím našly své místo v technických prostorách Muzea Vysočiny Pelhřimov, kde čekají na svou další příležitost. „Kraj o dalším využití expozice intenzivně jedná a je možné, že se na Vysočině světelná výstava ještě ve vhodném okamžiku ukáže,“ prozradil Zbyněk Čech z krajského odboru sekretariátu hejtmana.


Po celou dobu prezentace byly v jihlavském obchodním centru k dispozici hostesky, které návštěvníkům vysvětlovaly, jak fungují QR kódy a jak za pomoci mobilních telefonů získají informace o Kraji Vysočina. Rozdala se i řada propagačních materiálů kraje. Největší zájem byl o turistickou mapu Kraje Vysočina a rozdalo se i několik tisíc svítících tyčinek, které stejně jako v Miláně dokreslovaly atmosféru světelné expozice. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.2.2016 / 8.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies