Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Radní Krčál se setkal se zástupci Senior a Family Pointů

Setkání family a senior pointů
Krajský radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál se začátkem února setkal se zástupci Senior a Family Pointů Kraje Vysočina. Hlavním tématem schůzky bylo shrnutí roku 2015 a plán činnosti na letošní rok. Došlo také na otázky financování a vzájemné spolupráce. Hlavním motivem úvah byl spokojený návštěvník. „Jde nám o podporu činností, které napomáhají prorodinným aktivitám a mezigeneračnímu soužití,“ poznamenává krajský radní Petr Krčál. Toto setkání bylo prvním v tomto roce a další budou následovat. Vždy se uskuteční v sídlech Family a Senior Pointů v Kraji Vysočina.
 

 
 

Family Point jsou v současnosti otevřeny ve čtyřech městech na Vysočině, a to v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě a Žďáře nad Sázavou. V Pelhřimově bude zprovozněn od března letošního roku. Jde o místa přátelská rodině, kde mohou rodiče nebo prarodiče krátkodobě pečovat o malé děti, odpočinout si a vedle sil načerpat i nové informace. Senior Pointy jsou určeny pro seniory a lidi v předseniorském věku, kteří chtějí žít aktivně a dále se vzdělávat nebo potřebují pomoci ve složité životní situaci. I zde jsou k dispozici vyškolené pracovnice, které jsou připraveny pomoci nebo pomoc zprostředkují. Senior Pointy je možné navštívit v Jihlavě, Třebíči, Žďáře nad Sázavou, Havlíčkově Brodě a Pelhřimově. „Pokrytí je takové, jaké jsme si představovali. Otevřít tato místa bylo správné rozhodnutí, což se odráží také v zájmu veřejnosti,“ doplňuje radní Krčál.  Kraj Vysočina na provoz Family a Senior Pointů každoročně přispívá nemalou částkou.  


Veřejnost může najít více informací o Family Pointech na webových stránkách www.vysocina.familypoint.cz , Senior Pointy se prezentují na stránkách www.seniorpointy.cz.

  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: urban.a@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.2.2016 / 8.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze