Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Žáci 82 základních škol bojují o finále v soutěži Poznej Vysočinu

Poznej Vysočinu 2015
Rekordní počet škol z Kraje Vysočina se přihlásil do letošního sedmého ročníku soutěže pro žáky základních škol a víceletých gymnázií s názvem Poznej Vysočinu. Celkem 82 školských zařízení vybere jednoho žáka a jednu žákyni, kteří správně odpoví na testové otázky zaměřené na domovský region, a následně budou prezentovat svou školu v krajském finálovém kole. „Cílem soutěže je motivovat žáky k hlubšímu poznání našeho kraje, i proto se 30 otázek v obou kolech týká naší Vysočiny z pohledu územní samosprávy, kultury, historie, významných osobností, zeměpisu nebo také průmyslu a obchodu,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Soutěže se můžou zúčastnit všichni zvídaví náctiletí žáci druhých stupňů základních škol a těmto ročníkům odpovídající studující na víceletých gymnáziích. Školní kola se uskuteční v únoru, krajské finále bude hostit kongresový sál sídla Kraje Vysočina v Jihlavě 18. března 2016. „Z konkurence 164 vybraných žáků vzejde 40 nejlepších, kteří za odměnu absolvují exkurzi do Prahy. V minulém roce se prošli po Karlově mostu, viděli muzikál a prohlédli si i běžně nepřístupnou Kramářovu vilu,“ prozradila radní Fialová s tím, že letošní program se intenzivně připravuje. Na deset nejlepších soutěžících čekají ceny v podobě například sportovní tašky nebo batohu a tři nejlepší všeználci si za své vědomosti z Jihlavy odvezou moderní elektroniku - notebook nebo tablet. Ceny do soutěže věnují partneři soutěže Net4gass, PSJ a.s. a Sberbank.

 

Novinkou soutěže je, že letošní vítězové soutěže, kteří se zúčastní exkurze do Prahy, získají oblečení v barvách Kraje Vysočina.

Partnery soutěže Poznej Vysočinu jsou společnosti: NET4GAS, PSJ a.s. a Sberbank.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.2.2016 / 2.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze