Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dotační řízení na výkon sociální práce

Už podruhé v krátkém sledu si mohou obce zažádat o dotaci na výkon sociální práce. Peníze prostřednictvím OK systému rozděluje Ministerstvo práce a sociálních věcí a lhůta pro podání žádostí končí 10. února. „V uplynulém roce bylo v rámci republiky rozděleno na sociální práci 250 milionů a na Kraj Vysočina z toho balíku připadlo 13 milionů korun. Letos má Ministerstvo práce a sociálních věci k dispozici o dalších 50 milionů korun více,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. O dotaci si mohou zažádat pověřené obecní úřady a obecní úřady obcí s rozšířenou působností.
 

 
 

V Kraji Vysočina najdeme takových úřadů 26. Pro tyto účely jsou jejich hybnou silou sociální pracovníci, kteří pomáhají občanům řešit aktuální sociální situace a s tím související možné problémy. „Ročně odbaví sociální pracovníci obecních úřadů v rámci kraje okolo 15 tisíc klientů. Jejich role je nezastupitelná a v mnohých směrech přínosná,“ doplňuje radní Krčál.  Nejčastěji jsou řešeny otázky související se zdravotním postižením nebo nemocí, dále pak potíže s bydlením nebo nedostačující příjmy. Čím dál častěji se také objevují tíživé situace související se zadlužením, ztrátou domova. Přibývá také osob, které jsou omezeny na svéprávnosti.


Síť sociálních pracovníků je v našem kraji rovnoměrně rozprostřena. Pomáhají nejen v největších městech, kterými jsou Jihlava, Třebíč, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov, Chotěboř, Humpolec nebo Velké Meziříčí. K dispozici jsou také v Bystřici nad Pernštejnem, Moravských Budějovicích, Náměšti nad Oslavou, Novém Městě na Moravě, Pacově, Světlé nad Sázavou, Telči.  Vyhledat jejich pomoc je možné i v případě obcí II. stupně. Jsou jimi Golčův Jeníkov, Jaroměřice nad Rokytnou, Jemnice, Kamenice nad Lipou, Ledeč nad Sázavou, Počátky, Polná, Přibyslav, Třešť a Velká Bíteš.

 

  • Více informací radní Kraje Vysočina Petr Krčál, e-mail: krcal.p@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.2.2016 / 2.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies