Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

O kotlíkovou dotaci požádaly na Vysočině už dva tisíce zájemců

Kotlíkové dotace - příjem
Ve středu odpoledne byla do evidence žádostí o Kotlíkové dotace na území Kraje Vysočina vložena žádost s pořadovým číslem 2000. Poštou ji odeslal pan Jaroslav z Chotěboře, který plánuje vyměnit dosavadní zdroj tepla za tepelné čerpadlo. „Už při otevření této žádosti jsme zjistili, že není kompletní a chybí v ní přílohy identifikující nemovitost i žadatele. Proto bude muset být tento žadatel, jako mnoho dalších kvůli stejné chybě, obeslán s výzvou o doplnění konkrétních dokladů,“ informoval dnes radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád. Podle administrátorů žádostí v posledních dnech eviduje Kraj Vysočina přibližně stovku nových žádostí denně. Mezi žadatele bude v rámci této první výzvy rozděleno 239 miliónů korun, které poskytla Evropská unie.
 

 
 

2000 přijatých žádostí je s největší pravděpodobností dovršením avizované hranice, na kterou má Kraj Vysočina přiděleny peníze z Evropské unie.

Kraj Vysočina rozděluje peníze na kotle poprvé. Dotace je určena pouze na výměnu kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním. Žádosti nyní tým deseti lidí zadává do evidence, následovat bude jejich podrobná kontrola a v polovině dubna 2016 bude první dotace schvalovat krajská rada.

 Další informace na www.kr-vysocina.cz/kotliky


Publicita

  • Více informací Eva Láníková, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
  • Více informací pro média Jitka Svatošová, oddělení tiskové, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.1.2016 / 28.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze