Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Horácké divadlo uvede premiéru komedie Hotel mezi dvěma světy

Horácké divadlo a premiéra Hotel mezi dvěma světy
Herci Horáckého divadla v Jihlavě se v sobotu 30. ledna představí v první premiéře roku 2016. V 19.00 na velké scéně rozehrají komedii Hotel mezi dvěma světy. Příběh vypráví nejen o lásce, ale také o údělu člověka na tomto světě. „Režie se v dramaturgii Kateřiny Duškové ujal hostující Pavel Palouš, který na jediné profesionální scéně na Vysočině dlouhá léta působil jako kmenový režisér a umělecký šéf divadla,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Autorem díla je jeden z nejuváděnějších současných francouzských dramatiků Éric-Emmanuel Schmitt. Hru od doby jejího vydání v roce 1999 představily scény v řadě zemí. „Hra pojednává o smrti jako tématu permanentně přítomném v životě lidí. Věnuje se setkání s lidmi, kteří měli zážitek smrti, prošli kómatem a tato zkušenost je změnila,“ popsala hlavní osu děje Mirka Kvíčalová, tisková mluvčí Horáckého divadla Jihlava.

V roli Doktora S se jihlavským divákům představí Marta Dřímal Ondráčková, roli Juliena Portala si zahraje Stanislav Gerstner. Postavu prezidenta Delbeca ztvární František Mitáš a mága Rádžapúra bude hrát Petr Soumar.  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 28.1.2016 / 28.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze