Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stavebka v Havlíčkově Brodě vyroste pod rukama vlastních žáků

Ze sedmi zájemců byl dnes vybrán ve veřejné zakázce zhotovitel přístavby nových dílen pro praktickou výuku Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod. Za 16,4 miliónu korun stavbu pro Kraj Vysočina postaví společnosti RONELI SE. „V případě této školy půjde o první stavbu, kterou si sami pro sebe postaví žáci v rámci praxe. Začne se stavět hned z jara a do září by mělo být vše hotové,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl. S investicí Kraje Vysočina do modernizace střední školy je připraveno zasáhnout svou dotací i město Havlíčkův Brod, a to až do výše pěti miliónů korun.
 

 
 

Dvoupodlažní stavba odborných učeben je koncipována jako jeden halový prostor, který bude využíván pro praktickou výuku jednotlivých stavebních oborů s kapacitou zhruba tří desítek žáků. Bude navazovat na učebnu teoretické výchovy. Součástí modernizace školy je vytvoření nezbytného zázemí dílny v rozsahu sociálního zařízení, šaten a odpočinkové místnosti. V plánech figuruje také komunikační propojení přístavby s hlavní budovou školy.

 

„Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně nyní žákům nabízí maturitní obory stavební a technické lyceum. Od příštího školního roku otevře učební obory zedník, instalatér, tesař, montér suchých staveb a malíř – lakýrník. Reaguje tak na aktuální poptávku trhu práce,“  informuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Škola má nyní 230 studentů.

 

  • Více informací Radomír Janů, odbor majetkový, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • Informace pro média tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.1.2016 / 26.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze