Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kamila Bartošková

Kamila Bartošková
Oceněna v roce 2015
 

 
 

Studentka z Horní Cerekve Kamila Bartošková dosáhla mimořádného úspěchu na mezinárodní úrovni. Vybojovala dvě zlaté a jednu bronzovou medaili na mistrovství světa v požárním sportu.Kamila Bartošková se požárnímu sportu věnuje od dětských let, a jak sama prozradila, k dobrovolným hasičům ji přivedl tatínek, když sboru v Horní Cerekvi chyběli dětští závodníci. Nejprve soutěžila v družstvu, jako jednotlivec začala závodit až za dorost v deváté třídě.

Za výborné výsledky na republikové úrovni byla v roce 2014 nominována do reprezentačního družstva ČR na 3. mistrovství světa v dorosteneckých kategoriích ve Svitavách, kde uspěla ve velmi silné konkurenci. Postoupila do finále ve výstupu do druhého podlaží cvičné věže, vybojovala bronzovou medaili v běhu na 100 metrů s překážkami a získala čtvrté místo ve štafetě čtyřikrát 100 metrů s překážkami. Společně se svými kolegyněmi pak vybojovala i zlatou medaili v královské disciplíně požárním útoku a další zlatou medaili za celkové vítězství v družstvech. Soupeři byli českým reprezentantům závodníci z Běloruska, Bulharska, Jižní Koreje, Kazachstánu, Polska, Ruska, Slovenska, Litvy, Lotyšska a Chorvatska.

Kamila Bartošková trénuje na soutěže třikrát až čtyřikrát týdně, výjimkou nejsou ani zimní měsíce. Po svém triumfu se ale v jednom z rozhovorů svěřila, že právě před mistrovstvím světa měla možnosti tréninku značně omezené z důvodu zranění.

 

Kamila Bartošková

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.1.2016 / 25.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze