Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Simona Nevrklová

Simona Nevrklová
Oceněna v roce 2015
 

 
 

Simona Nevrklová jako žákyně sexty Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě dokázala porazit stovku konkurentů v evropské překladatelské soutěži.Studentka Simona Nevrklová z Gymnázia Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě zvítězila v soutěži Juvenes Translatores 2014 za Českou republiku. Za své soupeře měla přes stovku studentů z jednadvaceti středních škol. Text překládala do svého mateřského jazyka z angličtiny, které se věnuje od útlého věku, kdy se starší sestrou sledovala filmy v původním znění či poslouchala anglicky zpívanou hudbu. Kromě angličtiny studuje i francouzštinu.

Soutěžící překládali texty na téma evropská identita, které připravili překladatelé Evropské komise. Ti také poté soutěžní práce ohodnotili. Tematika evropské identity byla v textech pojímána různě, od fotbalových fanoušků přes americký pohled na Evropu až po krále Jiřího z Poděbrad a jeho snahy o sjednocení kontinentu.

Soutěž v minulých letech motivovala některé účastníky k dalšímu studiu jazyků na univerzitách a k profesní dráze překladatele. K přání studovat překladatelství a tlumočnictví a své jazykové portfolio rozšířit o španělštinu a švédštinu se po soutěži přiznala i česká vítězka Simona Nevrklová.


Simona Nevrklová

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.1.2016 / 25.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze