Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Josef Špaček

Ocenění Josefa Špačka převzala jeho maminka
Oceněn v roce 2015
 

 
 

Houslista Josef Špaček už v raném věku dosáhl výrazných úspěchů na pódiích a v současné době kombinuje úspěšnou sólovou dráhu s kariérou koncertního mistra České filharmonie.Hře na housle se Josef Špaček věnuje od svých šesti let. Pochází z muzikantské rodiny, jeho otec je violoncellistou České filharmonie, mladší bratr Petr rovněž hraje na violoncello. Již po prvním roce na konzervatoři byl Josef Špaček přijat na prestižní školu Curtis Institute of Music ve Philadelphii, kde studoval v letech 2004 až 2009 u prof. Idy Kavafian, v letech 2004 až 2006 ve třídě Jaimeho Lareda, v roce 2007/08 u prof. Shmuela Askhenasiho. Od svých 13 let se zúčastnil též mnoha hudebních houslových kurzů pod vedením Stephena Shippse, Ruggiera Ricciho, Milana Vítka, Václava Hudečka a Bohuslava Matouška. Od září 2009 pokračoval ve svých studiích na Juilliard School v New Yorku ve třídě Itzhaka Perlmana, která dokončil v květnu 2011. V červnu pak nastoupil po úspěšném konkurzu do České filharmonie na post koncertního mistra.

Již od dětství Josef Špaček vystupoval na řadě koncertů a festivalů, spolupracoval se známými dirigenty a účinkoval s mnohými orchestry. Vystupoval na významných pódiích v Dánsku, Finsku, Německu, Anglii, Francii, USA, Švýcarsku, Japonsku, Polsku a Novém Zélandu. V roce 2007 se zúčastnil jako koncertní mistr New York String Orchestra Seminar, kde vystoupil na dvou koncertech v Carnegie Hall.

V dubnu 2013 vydal Supraphon Josefu Špačkovi první recitálovou nahrávku. Společně s klavíristou Miroslavem Sekerou na ní interpretuje díla Leoše Janáčka, Bedřicha Smetany a Sergeje Prokofjeva. V říjnu roku 2014 nahrál pro značku Supraphon druhé CD, tentokrát s Českou filharmonií a Jiřím Bělohlávkem. V březnu roku 2013 vydala společnost Naxos jeho nahrávku skladeb H. W. Ernsta.

Česká mutace časopisu Forbes zahrnula Josefa Špačka mezi třicítku nejvlivnějších lidí pod třicet let.

Ocenění Josefa Špačka převzala jeho maminka

Ocenění kvůli jeho právě probíhajícímu koncertnímu turné převzala jeho maminka. 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.1.2016 / 25.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze