Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vilém Hofbauer

Vilém Hofbauer
Oceněn v roce 2014
Oceněn v roce 2014
 

 
 

Patnáctiletý třešťský trumpetista Vilém Hofbauer už stačil svými vynikajícími uměleckými výkony ohromit odbornou hudební veřejnost a dosáhnout mimořádných výsledků a uznání.Vilém Hofbauer pochází z třešťské hudební rodiny, oba jeho rodiče vyučují na základní umělecké škole, a navazuje i na úspěchy svého staršího bratra Waltra Hofbauera juniora. Vilém sbírá interpretační ceny od osmi let, vystupuje nejen jako sólista, ale je také členem žesťového kvinteta.

Jeho největším úspěchem je první cena v mezinárodní soutěži Concertino Praga 2014, navíc se ve svých čtrnácti letech stal historicky nejmladším laureátem této soutěže v oboru trubka. V červnu vystoupil na laureátském koncertě v pražském Rudolfinu za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Vilém Hofbauer je několikanásobným absolutním vítězem ústředních kol národních soutěží vyhlášených ministerstvem školství a mezinárodních soutěží, je držitelem dvou ocenění Talent Vysočiny v letech 2012 a 2013 a dvojnásobným laureátem Ceny hejtmana.

Jihlavskou základní uměleckou školu reprezentuje již sedm let na nejprestižnějších soutěžích se ziskem nejvyšších ocenění jako sólista, v komorní i orchestrální hře. Jako sólista spolupracuje s Komorní filharmonií Pardubice a od loňského roku je na přání šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka zván jako výpomoc do našeho nejprestižnějšího orchestru České filharmonie.

K dennímu studiu na Pražskou konzervatoř byl přijat poté, kdy úspěšně složil talentovou zkoušku s absolutně nejvyšším počtem bodů z uchazečů všech oborů.

 

Vilém Hofbauer

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.1.2016 / 25.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze