Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Radní Krčál navštívil poskytovatele sociálních služeb na Žďársku

Ilustrační foto
Poskytovatelé sociálních služeb projdou v letošním roce poslední zkouškou. V jejich provozu totiž doznívají změny, které tuto oblast v posledním období provázely. Aktuálně jde o vyrovnávací platby, které mají docílit optimální cenu jednotlivých služeb. Zda-li vše funguje tak, jak má a nakolik jsou změny prospěšné, zjišťoval přímo v terénu radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Jeho cesta vedla na Žďársko. „Je třeba diskutovat a znát odpovědi týkající se zejména otázky přechodu financování a vyrovnávacích plateb u sociálních služeb. V návaznosti na to byly schváleny nové dokumenty a řada věcí se změnila. Sociální služby by měly získat také více prostředků od obcí a měst,“ říká krajský radní Petr Krčál.
 

 
 

Jsou to právě kraje, které od Ministerstva práce a sociálních věcí převzaly financování sociálních služeb. S tím je spojen i větší obnos finančních prostředků, které kraje poskytovatelům rozdělují. V letošním roce bude Kraj Vysočina rozdělovat více jak 440 milionů korun. Z vlastního rozpočtu přispěje částkou 120 milionů. „Víme, kde peníze pomáhají a kde je například třeba přidat. Mám obrovský zájem, aby systém byl nastavený správně. Jde nejen o poskytovatele, ale také uživatele služeb,“ poznamenává radní Krčál.


V průběhu své cesty se sešel a potřebné otázky řešil s představiteli města Žďár nad Sázavou, diskutoval i se zástupci neziskových organizací poskytující sociální služby. Prohlédl si Nízkoprahový klub Ponorka a Azylový dům pro matky s dětmi Ječmínek. Zavítal také do Family a Senior Pointu, který byl v minulém roce otevřen v prostorách žďárské Polikliniky. Na jeho provoz kraj přispívá.


 

Radní Krčál navštívil poskytovatele sociálních služeb na Žďársku

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.1.2016 / 22.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze