Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Skončila průběžná část sedmého ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy

Začátkem ledna byla ukončena průběžná část sedmého ročníku vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy, která je určená středoškolákům studujícím v našem kraji. Úkolem soutěžících bylo odpovědět na otázky zaměřené na geografii, historii, umění či významné osobnosti a události související s Krajem Vysočina, přičemž uplatnili schopnost práce s internetem i znalost anglického jazyka. Průběžná část soutěže se odehrála na webových stránkách www.ourregion.cz. Ve finále se rozhodne o trojlístku vítězů, který Kraj Vysočina odmění dvoutýdenním kurzem anglického jazyka ve Velké Británii.
 

 
 

Průběžná část soutěže skončila 7. ledna 2015. Do soutěže se registrovalo 311 soutěžících
z 23 středních škol. Maximální možný počet bodů získaných v jednotlivých kolech průběžné části soutěže činil 21. Mezi finalisty letošního ročníku soutěže postoupili řešitelé, kteří dosáhli alespoň 95 bodů. Nejvyššího počtu 105 bodů, který mohli soutěžící celkem získat, dosáhlo
13 řešitelů.

 

Dvoukolové finále se bude konat 23. března 2016 v prostorách sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. V prvním finálovém kole soutěžící zodpoví 20 otázek týkajících
se našeho kraje a ve druhém deset nejlepších představí své prezentace na téma „Kraj Vysočina známý i neznámý“. Soutěžní otázky budou zadány v anglickém jazyce a finalisté vystoupí se svými prezentacemi rovněž v anglickém jazyce. Na webových stránkách www.ourregion.cz mohou finalisté zveřejnit své prezentace, kde bude probíhat hlasování v rámci doprovodné aktivity soutěže o nejzdařilejší prezentaci.

 

 

Žádný z finalistů neodejde s prázdnou. Pro všechny jsou připraveny hodnotné věcné dary. Trojice nejlepších převezme ocenění od vrcholných představitelů Kraje Vysočina a zástupců firem sponzorujících soutěž a během letních prázdnin odletí do Velké Británie na dvoutýdenní kurz anglického jazyka.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.1.2016 / 19.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze