Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Začala olympiáda dětí a mládeže. Už dnes by mohla Vysočina získat první medaile

ZODM
Slavnostní zahajovací ceremoniál Zimní olympiády dětí a mládeže odstartoval včera týden sportovního klání juniorských sportovců z celé České republiky. Ty nejlepší sportovní výkony, které mohou nadějní mladí sportovci nabídnout, budou proměněny v cenné kovy v následujících dnech. I pro reprezentaci Kraje Vysočina může už dnešek znamenat zisk prvních medailí – z alpských disciplín nebo v disco tancích. „Barvy Kraje Vysočina by měly být hodně vidět i v případě závodů v biatlonu, rychlobruslení a v hokeji. Čekáme netrpělivě na první medaile a každému držíme palce. Dostat šanci reprezentovat kraj na olympiádě je nejen poctou, ale i obrovskou motivací,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Kraj Vysočina na Zimních olympijských hrách v Ústeckém kraji reprezentuje 74 sportovců. Díky zimnímu počasí mohla většina z nich ještě posledních 14 dnů ladit formu, a tak přijíždí téměř všichni ve vrcholné formě,“ věří vysočinské reprezentaci radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Včerejšího slavnostního zahajovacího ceremoniálu se měli možnost účastnit všichni. Nejpočetnější skupinou jsou hokejisté. O sestaveném týmu, který na led vyjede s háčky na prsou, říká trenér Jiří Jungwirth: „Máme za sebou soustředění, tak aby se kluci sehráli. V týmu jsou silní a nadějní jednotlivci, všichni mají chuť zopakovat výsledek z minulé olympiády – tedy vítězství.“ Sebevědomí hokejistům přijel pozvednout i Viktor Ujčík, hokejista, který má Vysočinu v těle – v Jihlavě se narodil, v Jihlavě se svým otcem začínal hrát hokej, v Jihlavě působí jako trenér. „Aby se zadařilo, je třeba mít kromě hokejky a bruslí i velký díl sportovního štěstí, pokory a odhodlání vyhrát,“ má recept na vítězství Viktor Ujčík. Brusle nasadí už ve čtvrtek také rychlobruslaři. Trenér Patrik Němec si hodně slibuje od dobré kondice Báry Machalové, která už má s reprezentací hodně zkušeností z minulých olympiád. Jeho svěřenci si ještě dnes vyzkouší olympijský led, starty a pak si dají záležet, aby splnili kvótu – dovézt minimálně 8 medailí, stejně jako z minulé zimní olympiády.

 

Olympijské postřehy:

Olympijský oheň zapálil hned na druhý pokud dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus a hokejový brankář Dominik Hašek si včas všiml, že mu pořadatelé omylem před slavnostním nástupem vyměnili vlajku „jeho“  Pardubického kraje. Vše ale dopadlo na jedničku. Soutěže budou probíhat až do 22. ledna 2016 na Klínovci, Cínovci, v Mostě, Litvínově a Chomutově, kde se budou konat i medailové ceremoniály.

 

 

Začala olympiáda dětí a mládeže. Už dnes by mohla Vysočina získat první medaile

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.1.2016 / 18.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze