Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Gymnázium Žďár nad Sázavou představilo novou badatelnu

Badatelna
Další z pěti Krajem Vysočina zřízených badatelských center je studentům k dispozici na Gymnáziu ve Žďáře nad Sázavou. Na pěti pracovištích, která byla díky dotaci z ROP Jihovýchod vybavena nejmodernější technikou pracují žáci na svých projektech pod vedením pedagogů – dobrovolně, ve svém volném čase i v rámci výuky. „Pro účely badatelny jsme za 4,2 miliónů korun přestavěli dosud nevyužitou půdu gymnázia. Velkorysý prostor dvou velkých propojených badatelen a učebny se zázemím a moderními přístroji za 3,4 miliónů korun mohou budoucna využít nejen žáci gymnázia, ale také místních základních škol. I pro jejich projekty bude prostor k dispozici,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství Kraje Vysočina Jana Fialová.
 

 
 

Vybavení žďárské badatelny mohlo být pořízeno díky evropské dotaci, projekt byl realizován víc jak rok a do zdárného konce se ve stanoveném termínu dostal především díky obrovskému nasazení zaměstnanců gymnázia, kteří s dokončováním pomáhali  i o letních prázdninách. Žáci Gymnázia Žďár nad Sázavou mohou využívat k bádání pracoviště chemické analýzy vzorků, pracoviště vysokorychlostního snímkování, termokamery a laserovou optiku nebo robotické pracoviště. „Zatímco v loňském roce byl velký prostor věnován technickým centrům, další na řadě v modernizaci studijního zázemí byla gymnázia. Výuka fyziky, biologie a chemie bude teď nejen atraktivnější a předpokládáme, že díky novým možnostem si přírodní vědy získají na vysočinských gymnáziích více příznivců,“ přeje si Jana Fialová.

 

Projekt Badatelská centra pro přírodní vědy byl financovaný z ROP JIHOVÝCHOD a Kraj Vysočina mohl využít 33 miliónů korun z evropských dotací.


ROP


 

Gymnázium Žďár nad Sázavou představilo novou badatelnu

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.1.2016 / 14.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze