Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

EXPO na Vysočině už za dva dny

Expo trubice
Jen několik desítek hodin dělí realizační tým Kraje Vysočina od instalace originální světelné expozice v Jihlavském CITY PARKU. Vysočina plní slib a představí v mírně upravené verzi podobu své prezentace na Světové výstavě EXPO 2015 MILÁN. „Bylo by skutečně škoda nevyužít speciálně vyrobených komponentů opakovaně a ochudit Vysočinu o zážitek, který je o to intenzivnější, o co rychlejší je pohyb mezi světelnými trubicemi. Osobně se velice těším na reakce návštěvníků,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který osobně maketu expozice otevře v největším jihlavském nákupním centru v pátek 15. ledna 2016 v 16:00 hodin. Překvapením pro všechny přítomné bude doprovodné netradiční a na Vysočině zatím nerealizované hudební vystoupení.
 

 
 

Instalace samotné expozice, která zabere část nákupní galerie musí proběhnout v noci ze čtvrtka na pátek. Situace se tak bude opakovat. Stejně jako v italském Miláně budou mít technici pouhých 10 hodin na smontování a zprovoznění všech rozvodů, světelných trubic a na instalaci informačních panelů, velkoplošné obrazovky a vstupních portálů.  „Z bezpečnostních důvodů nebudou moci být v rámci makety expozice vystavena díla Petra Hory, skláře ze Žďáru nad Sázavou, originální skleněná kolekce nápojových servisů značky BOMA a designové lampy MUFFINS z exkluzivní nabídky společnosti BROKIS. Informace o těchto partnerech expozice Kraje Vysočina na EXPO 2015 budou uloženy, stejně jako desítky dalších zajímavých informací o kraji pod QR kódy umístěnými pod světelnými tyčemi,“ prozradil Zbyněk Čech z oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

Kromě stěhování mobiliáře expozice se přemisťují i desítky nenápadných beden, ve kterých je celkem 10 tisíc svítících tyčinek – stejných jako byly rozdávány v Miláně. Deset tisíc příchozích a návštěvníků krajské expozice bude mít tedy památku na EXPO 2015.

Držte nám palce, ať vše stihneme včas! Těšíme se na Vás! Fotografie z instalace budou zveřejňovány na FB stránkách Kraje Vysočina.

 

Expo

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.1.2016 / 13.1.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze