Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sledování kvality ovzduší v době vánočních svátků

Sledování kvality ovzduší v době vánočních svátků
Do kampaně sledování kvality ovzduší v Kraji Vysočina poprvé zasáhnou lokality Ledeč nad Sázavou a Vír. Kromě těchto míst budou v následujícím vánočním období mobilní soupravy měřit celý měsíc imise také v lokalitách Žďár nad Sázavou a Ždírec nad Doubravou. „Bude tak možné sledovat po delší časové období znečištění ovzduší na čtyřech lokalitách, a to v době vánočních svátků, kdy se může projevit způsob vytápění domácností nebo zvýšená doprava, související s tímto obdobím“ doplnil k projektu ISKOV radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí, lesního a vodního hospodářství a zemědělství Zdeněk Chlád.
 

 
 

Zároveň Kraj Vysočina aktuálně zveřejnil na svých speciálních webových stránkách www.ovzdusivysocina.cz další roční zprávu o znečištění ovzduší v kraji. Sledování kvality ovzduší se na Vysočině provádí od roku 2012 na 24 lokalitách v rámci projektu Informační systém kvality ovzduší v Kraji Vysočina.


"Ze závěrů roční zprávy vyplývá, že kvalita ovzduší na Vysočině je dobrá, k překračování imisních limitů může docházet pouze během epizod s nepříznivými rozptylovými podmínkami. Tato situace však ve třetím roce měření nenastala. Měření bude pokračovat do roku 2017, kdy bude zpracována podrobná zpráva včetně stanovení zdravotních rizik," doplňuje radní Chlád.

 

  • Rostislav Habán, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 
    564 602 514, e-mail: haban.r@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 22.12.2015 / 22.12.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies