Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ostrovní energetický systém zprovozněn v Třebíči

Ostrovní energetický systém
V prosinci 2015 byl po ročních přípravách a instalacích zprovozněn Off- Grid energetický systém - nezávislý ostrovní energetický systém, který je nepřipojený k energetické síti. Systém slouží k vzdělávacím a výzkumným účelům a je instalován v areálu Střední průmyslové školy v Třebíči. Projekt vznikl na základě spolupráce se společností Tatung Czech a Kraje Vysočina, který dlouhodobě podporuje kvalitu středního technického vzdělávání na středních školách.
 

 
 

Zdroji energie systému jsou jednak fotovoltaická pole a horizonální a vertikální větrná turbína. Optimální převod energie zajišťuje Micro Off Grid Solar Power system skládající se z hybridního řídicího systému a výkonového měniče. Stav elektrárny a energetické údaje monitoruje Monitorovací systém, který spolu s patřičnými převodníky a rozhraními přenáší informace o výkonu a spotřebě do školní počítačové sítě. V systému jsou použity  smart elektroměry jako moderní prvek Smart Grid. Celý systém pak napájí po setmění veřejné osvětlení a reflektory.


Financování projektu bylo ve 100 % nákladů (770 000 Kč) podpořeno z programu EFEKT, který spravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, v budoucnu plánujeme systém dále rozšiřovat o moderní inovační technologie v energetice, tak aby naši studenti měli přímý přístup k  technickým novinkám a byli připraveni využít tyto znalosti v budoucí praxi.

 

Projekt Off Grid systém Třebíč byl realizován s dotací ze státního rozpočtu v rámci Státního programu na podpor úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2015.

Ostrovní energetický systém

 

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 10.12.2015 / 10.12.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies