Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Už brzy: Sportovec Kraje Vysočina

S Novým rokem začne být opět aktuální prestižní anketa vyhlašovaná Krajem Vysočina – Sportovec Kraje Vysočina. Jejím cílem je zviditelnění mimořádných sportovních výsledků a výkonů dosažených v roce 2015 sportovci i sportovními kolektivy. Jednotlivé nominace, mezi kterými bude rozhodovat komise složená z expertů a osobností sportovního prostředí, budou moci hned začátkem ledna 2016 zasílat sportovní organizace, svazy atd. „Pro usnadnění a urychlení práce budou nominace přijímány pouze elektronicky na určených formulářích. Zahájení veřejné čtenářské ankety se čeká 1. února 2016,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Zásadním termínem pro příjem nominací od sportovních klubů do krajské ankety Sportovec Kraje Vysočina je 4. leden 2016, kdy bude spuštěna speciální webová stránka www.kr-vysocina.cz/sportovec. Prostřednictvím jejího jednoduchého rozhraní bude možné sdílet návrhy nominací v sedmi kategoriích. „Nominačním kritériem je aktivní příslušnost k SK/TJ v Kraji Vysočina, vyjma ankety Sportovní výkon roku, a dosažení sportovních výkonů na minimálně republikové úrovni daného sportovního odvětví. Nominace mohou podávat jednotlivé sportovní kluby, sportovní svazy, sportovní střešní organizace a odborná hodnotící komise,“ vysvětluje Jana Fialová.

 

Odborná anketa je vyhlášena v těchto kategoriích:

 • Junior
  - chlapci
  - dívky
  zařazení do této kategorie podléhá věkovému vymezení v rámci jednotlivých sportovních odvětví
   

 • Zdravotně postižený sportovec

 • Trenér

 • Dospělí          
  - muži
  - ženy

  zařazení do této kategorie podléhá věkovému vymezení v rámci jednotlivých sportovních odvětví

   

 • Kolektiv – pouze týmy (celky) kolektivních sportů všech věkových kategorií

 • Sportovní výkon roku – sportovec, který dosáhl významného sportovního výkonu na republikové či mezinárodní úrovni; pochází z Vysočiny a v tomto kraji trénoval a závodil min. v mládežnických kategoriích

   

 • Cena za přínos pro sport - kategorie reflektuje přínos v oblasti sportu, je určena sportovcům, trenérům, rozhodčím, funkcionářům a dalším sportovním činitelům, kteří významně přispěli k rozvoji, masovosti, kvalitě či obecně fungování a propagaci sportu v Kraji Vysočina 

 

Důležitým termínem pro tzv. veřejnou čtenářskou anketu je 1. únor 2016. Od tohoto data budou moci hlasovat o svých favoritech mezi jednotlivci a kolektivy také návštěvníci www stránek ankety.

 

Slavnostní galavečer s vyhlášením nejlepších sportovců Kraje Vysočina proběhne 7. dubna 2016 v Divadle Pasáž v Třebíči.

 

Výsledky ankety Sportovec Kraje Vysočina 2014 jsou dostupné ZDE https://www.kr-vysocina.cz/nejlepsimi-sportovci-kraje-vysocina-2014-jsou-rychlobruslarka-martina-sablikova-a-automobilovy-zavodnik-martin-prokop/d-4065280.

 

 • Více informací Ivo Mach, odbor školství, mládeže a sportu, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: mach.i@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.12.2015 / 9.12.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies