Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Projekt Služby technologického centra Kraje Vysočina 2014 dokončený

Na konci listopadu 2015 byl po více než roční realizaci ukončen projekt Služby technologického centra Kraje Vysočina 2014. S náklady v celkové výši 31 296 887 Kč a s příspěvkem EU ve výši 85% šlo o další velkou investiční akci v oblasti rozvoje ICT za dobu existence kraje. Projekt navázal tvorbou důležitých služeb nad technologickým centrem a krajskou páteřní infrastrukturou ROWANet, které byly zprovozněny v minulém roce.
 

 
 

V rámci projektu vznikly následující platformy:

Portál kulturního dědictví Kraje Vysočina zpřístupňuje digitální obsah vybraného okruhu předmětů paměťových institucí Kraje Vysočina včetně možnosti integrace s obdobnými portály nadregionálního, celonárodního a evropského významu. Je dostupný na www.digivysocina.cz

 

Bezpečnostní dashboard kraje slouží k zpřehlednění a zefektivnění práce bezpečnostních správců informačních systémů Kraje Vysočina a poskytování výstupů pro management kraje prostřednictvím jednotného softwarového prostředí pro analýzu výstupů bezpečnostních systémů technologického centra.

 

Vznik platformy využívající kapacity TCK a optické WAN sítě Kraje Vysočina ROWANet pro zajištění služeb virtualizovaných desktopů pro Krajský úřad Kraje Vysočina a krajské nemocnice v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Novém Městě na Moravě. Virtualizované desktopy jsou uživatelské stanice využívající pro běh aplikačního vybavení a osobního desktopu centralizovanou infrastrukturu.


ict logo

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 8.12.2015 / 8.12.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies