Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina postaví v Třebíči novou tělocvičnu pro středoškoláky

Základní kameny OA a HŠ Třebíč
Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč bude mít novou tělocvičnu. Dnes byla stavba symbolicky zahájena poklepáním na základní kameny stavby, která vyroste na pozemcích ve vlastnictví Kraje Vysočina na ulici Tomáše Bati. „Objekt za 37,5 miliónu korun do budoucna vyřeší nejen problém nedostatečného zázemí pro výuku tělesné výchovy a školní pohybové aktivity žáků, ale také potřebu jejich mimoškolních pohybových aktivit. Celý projekt bude financován z rozpočtu Kraje Vysočina,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.
 

 
 

Třípodlažní objekt nové tělocvičny bude stát na východní straně budovy současné jídelny Obchodní akademie a Hotelové školy v lokalitě Borovina v blízkosti nové kruhové křižovatky na ulici Tomáše Bati v Třebíči. Oba objekty budou provozně propojené stávajícím koridorem nad přístavbou kuchyně. Půdorysný tvar objektu respektuje jak uliční čáru stávající zástavby, tak průběh místní komunikace. Tělocvična je vybavena kapacitním zázemím se šatnami, umyvárnami a WC, recepcí s ošetřovnou. Objekt bude přizpůsoben osobám s omezenou schopností pohybu. Jejich pohyb usnadní pohyblivá plošina instalovaná na vnitřním schodišti. Pro sportovní fanoušky je navržena galerie v posledním nadzemním patře, palubovka pro sportovce v přízemí bude vícevrstvá dřevěná s povrchem ze sportovního marmolea. „V rámci zařizování bude do tělocvičny pořízeno téměř kompletní nové vybavení,“ doplnila Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu s tím, že na návrh architekta budou na palubovku zakresleny všechny tři základní hrací plochy. Nebude tedy sport, který by se v nové tělocvičně nedal provozovat.

 

Nová tělocvična nebude podle ředitelky školy Libuše Kolářové sloužit jen ke sportu, není vyloučeno, že se stane centrem pro klubové aktivity a zázemím pro přehlídkovou činnost školy.

 

Tělocvičnu Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč pro Kraj Vysočina postaví vítěz veřejné zakázky společnost Starkon Jihlava CZ a.s. Stavba by měla trvat déle než jeden rok.


 

Kraj Vysočina postaví v Třebíči novou tělocvičnu pro středoškoláky

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.12.2015 / 4.12.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies