Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vznikla speciální Záchranná rota Hasičského záchranného sboru ČR na Vysočině

hasici
Po Hlučíně a Zbirohu je Jihlava třetím sídlem speciálního Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR. Hasičští záchranáři, kteří jsou do něj zařazeni, se vyznačují především výcvikem pro mimořádné události s využitím výkonné nejmodernější techniky. Ve středu 2. prosince 2015 se uskutečnilo slavnostní otevření nově vystavěné základny v areálu bývalých kasáren v Kosovské ulici. Slavnostního okamžiku se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Kromě třiačtyřiceti nových pracovních míst pro záchranáře s sebou tato základna přináší především zrychlení poskytování pomoci při mimořádných situacích, a to díky strategické pozici uprostřed republiky, nejen obyvatelům Kraje Vysočina. Při povodních, nebo sněhových kalamitách už nebudeme muset čekat na speciální techniku ze vzdálených základen,“ kvitoval nové sídlo záchranářů hejtman Jiří Běhounek.


Výstavba nového areálu situovaného do okrajové části Jihlavy trvala devět měsíců. Jeho rozloha je téměř 30 tisíc metrů čtverečních, z toho je 2,2 tisíce metrů čtverečních garážových stání a 900 metrů čtverečních skladovacích prostor. Ty jsou určeny pro skladování humanitární pomoci občanům ČR. K okamžitému výdeji je zde připravena materiální a věcná pomoc i prostředky pro nouzové přižití obyvatel v případě rozsáhlých mimořádných událostí, převážně povodní.


Mimořádný projekt realizoval HZS ČR za přispění Evropské unie, prostřednictvím Integrovaného operačního programu. Kromě nové základny v Jihlavě byla pořízena i nová technika pro celou ČR. Náklady na modernizaci dosáhly 1,45 miliardy korun.


 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 3.12.2015 / 3.12.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies