Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina podpořil vznik regionální fotbalové akademie

Fotbalová Akademie Kraje Vysočina
V Jihlavě byla dnes slavnostně otevřená fotbalová Akademie Kraje Vysočina, k jejímuž vzniku pomohla i krajská samospráva. „Dlouhodobě systémově podporuje všechny sporty, fotbal nevyjímaje. Na vznik Akademie Kraje Vysočina jsme v letošním školním roce přispěli částkou 1,7 milionu korun. Je dobře, že mladí fotbalisté budou mít k dispozici kvalitní zázemí i trenéry, pod jejichž vedením budou dál rozvíjet svůj talent,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

Vedle Plzně je Jihlava teprve druhým krajským městem, ve kterém podobný projekt funguje. Fotbalová akademie je určená pro talentované žáky osmých až devátých tříd z okolních měst a obcí. V průběhu týdne absolvují společně tréninky i povinnou školní docházku, o víkendu se pak vrací domů, kde hrají za své kluby.

 

V tomto školním roce je v Akademii Kraje Vysočina celkem 41 hráčů, z toho 12 na internátu. Jejich den začíná společnou snídaní, následují tréninky, které nejsou zaměřeny jen na fotbal, ale například i na gymnastickou a aerobikovou průpravu.  Povinnou školní docházku absolvují členové akademie v ZŠ Evžena Rošického, kde jsou žáky tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy. Týdně tedy mají osm hodin tělocviku, z toho hodinu tzv. teorie sportovní přípravy.

 

Prostory fotbalové akademie v Jihlavě si dnes osobně prohlédl i bývalý fotbalový reprezentant Karel Poborský. „Zázemí v Jihlavě je výborné, nespornou výhodou je, že se vše nachází v jednom areálu – škola, internát, sportoviště i stravování jsou vzdáleny jen několik desítek metrů, takže jsou minimální přesuny,“ pochvaloval si zkušený záložník.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 26.11.2015 / 26.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies