Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Po železnici na Vysočině bude v příštím roce jezdit stejný počet vlaků jako letos

vlak
Kraj Vysočina zachová v příštím roce podobný rozsah objednané vlakové a autobusové obslužnosti jako v tom letošním. „Na krytí ztráty ze všech regionálních spojů plánujeme z rozpočtu uvolnit zhruba 600 milionů korun. Autobusy v našem kraji ujedou 15,6 milionu kilometrů, vlaky necelé 4 miliony kilometrů,“ uvádí náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Podle zástupců Českých drah bude s novým jízdním řádem, který vstoupí v platnost v neděli 13. prosince, na Vysočině jezdit přibližně stejný počet vlaků jako dosud. „V pracovní dny vypravíme v průměru 386 regionálních vlaků, o sobotách 258 a nedělích 251 vlak,“ uvedla na tiskové konferenci ředitelka Krajského centra osobní dopravy ČD v Jihlavě Lenka Horáková.


Jízdní řády vlaků projdou jen minimálními úpravami spíše kosmetického charakteru. Jednou z nejvýznamnějších změn bude nový spoj mezi Havlíčkovým Brodem a Hlinskem v Čechách. Odpolední vlak Os 5309 bude do Havlíčkova Brodu přijíždět v 15:51 a následně odjíždět v 16:10. „Vyslyšeli jsme tak požadavky cestujících i místních samospráv,“ doplnil Libor Joukl za Kraj Vysočina, který regionální spoje od Českých drah objednává. V reakci na požadavky cestujících byl také o dvě hodiny posunut víkendový spěšný vlak 1637 Pernštejn, který bude nově odjíždět ze Žďáru nad Sázavou do Brna v 17:40. 


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.11.2015 / 25.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies