Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Family a Senior Point nově také ve Žďáře nad Sázavou

Family a Senior Point nově také ve Žďáře nad Sázavou
Za účasti náměstka hejtmana Kraje Vysočina Vladimíra Novotného, krajského radního Petra Krčála, žďárského místostarosty Josefa Klementa a dalších hostů byl včera v prostorách Polikliniky Žďár nad Sázavou otevřen Family a Senior Point. Tím byla dokončena postupně budovaná síť center pro rodinu v regionu. „Deset míst, která jsou přátelská rodině, bylo vybudováno v průběhu dvou let. Těší mě, že během této doby došlo ke zkvalitnění prorodinných aktivit, ale i k prohloubení čím dál častěji skloňované mezigenerační spolupráce,“ řekl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Služby žďárského Family a Senior Pointu zajišťuje Kolpingovo dílo České republiky. Na jednom místě poskytuje zázemí pro péči o děti, možnost odpočinku a setkávání nebo informace o službách, které jsou jak pro rodiny, tak pro seniory k dispozici ve městě a jeho okolí. Návštěvníci mohou dále využít nabídky bezplatného internetu, účastnit se besed, přednášek a dalších akcí, které tým vyškolených pracovníků připravuje.


 „Rodiče u nás mohou také řešit své vztahové, výchovné nebo sociální problémy. Poskytujeme i kariérové poradenství, které může být přínosné při hledání zaměstnání po rodičovské dovolené nebo k zorientování se na trhu práce,“ doplnila pracovnice Family Pointu Barbora Marinčová.


Family a Senior Point ve Žďáře nad Sázavou má otevřeno od pondělí do pátku vždy od 8.00 do 15.00 hodin. Přístup je bezbariérový a všechny služby jsou poskytovány zdarma.


S nápadem zřídit obě centra pod jednou střechou přišla žďárská radnice. Využila možnosti spolupráce s Kolpingovým dílem, které už v prostorách polikliniky působí. Na provoz obou center bude přispívat Kraj Vysočina. „Činíme tak formou dotace. Výdaje na podporu rodin a seniorů jsou dobře vynaloženými prostředky,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.


Vedle Žďáru nad Sázavou fungují Family a Senior Pointy v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově a Třebíči.


  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 24.11.2015 / 24.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies