Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Příjemnější cestování jakýmkoliv dopravním prostředkem

Slavnostní otevření I/19
Dnes dopoledne byly slavnostně otevřeny hned dvě důležité dopravní stavby. Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl a náměstek pro oblast financí Vladimír Novotný se zúčastnili otevření 2. a 3. nástupiště na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě a také přeložky silnice I/19 Žďár nad Sázavou – Mělkovice. „Obě tyto stavby zlepší a zpříjemní cestování nejen občanům našeho kraje, ale i těm, kteří Vysočinou jen projíždějí,“ uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl.
 

 
 

Nádraží v Havlíčkově Brodě se oprav dočkalo po půl století. Rekonstrukce největšího vlakového nádraží v Kraji Vysočina trvala více než šest měsíců a vyžádala si investice ve výši 179 milionů korun. „Došlo k opravě nástupiště, které je nově v předpisové výši a tedy bezbariérové, dále k modernizaci podchodu, informačního systému a vybudování výtahů pro cestující. Nově lze v Brodě také plnit vlaky vodou a předtápět rychlíkové soupravy,“ popsal přednosta provozního obvodu Havlíčkův Brod Josef Kaplan. Podle generálního ředitele SŽDC Pavla Surého se už teď pracuje na přípravě rekonstrukce zbývajících tří nástupišť, která by měla být zahájena v roce 2017. Do budoucna by v Brodě mělo dojít i k investicím do zabezpečovací techniky a odbavovací haly. „Nádraží v Havlíčkově Brodě je důkazem toho, že peníze z evropského programu Doprava, byly profinancovány účelně,“ doplnil náměstek hejtmana Vladimír Novotný.


Řidiči ve Žďáru nad Sázavou dnes začali jezdit po novém úseku silnice I/19, který je první částí městského obchvatu. Nový úsek silnice spojující výpadovku na Brno a silnici vedoucí do Nového Města na Moravě je dlouhý 1,5 kilometru a jeho výstavba si vyžádala 59 milionů korun. „Po několika letech plánů a složitých jednání se podařilo otevřít první úsek obchvatu Žďáru nad Sázavou, který převede podstatnou část tranzitní dopravy ze středu města. Věřím, že se tu za dva nebo tři roky sejdeme a budeme otevírat další navazující úseky,“ řekl při dnešním slavnostním otevření náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Otevření nádraží v HB a přeložky silnice I/19 Žďár - Mělkovice

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 23.11.2015 / 23.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies