Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Noc divadel i na Vysočině

Horácké divadlo Jihlava se v sobotu 21. listopadu už po třetí zapojí do mezinárodního projektu European Theatre Night, jehož cílem je zviditelnit a učinit dostupnými jednotlivé divadelní scény a jejich nabídku. „Jediná profesionální scéna v regionu si v rámci noci divadel znovu připomene svou 75 let dlouhou historii, která se úzce prolíná s historií Vysočiny a celé země,“ říká Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

Už v minulém ročníku se Noc divadel v Horáckém odehrávala formou inscenovaných prohlídek divadla. I letošní program se dá považovat za prohlídku nebo exkurzi, jen cesta povede více časem než prostorem a bude méně fyzicky namáhavá, protože diváky v divadle doslova povozí. „Naší ambicí je pozvat návštěvníky do světa divadla, světa iluzí a mýtů, emocí a velkých příběhů, do světa, v němž když odejdou herci, zůstávají duše jejich postav a stíny odžitých příběhů. Historie divadla je projekčním plátnem historie nás všech – právě na divadle bylo a je všechno tak nějak zřetelněji vidět,“ říká Mirka Kvíčalová z Horáckého divadla Jihlava.

 

Scénáře a režijního vedení se ujala umělecká šéfka Kateřina Dušková, účinkují: Jakub Škrdla, Zdeněk Stejskal, Josef Kundera, Lukáš Matěj, Ondřej Šípek, František Mitáš, Tereza Otavová, Lucie Ingrová, Marta Ondráčková. Jednotlivé jízdy naším kolotočem začínají v každou celou hodinu, první už v 18:00 a poslední ve 23:00. Vstupné zdarma, rezervace vstupenek na www.hdj.cz.

 

  • Více informací Mirka Kvíčalová, Horácké divadlo Jihlava
    e-mail: kvicalova@hdj.cz, tel.: 736 528 433

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 19.11.2015 / 19.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze