Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zdravotníci z Vysočiny navštívili Minskou oblast Běloruska

Návštěva Běloruska
V závěru minulého týdne měli odborníci z krajských nemocnic a zdravotnické záchranné služby příležitost poznat běloruské zdravotnictví. Výprava pod vedením hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka navázala na loňskou návštěvu běloruských lékařů na Vysočině. „Cílem těchto oboustranných setkávání je především výměna zkušeností, zejména v poskytování urgentní péče a přednemocniční zdravotnické pomoci v terénu. Návštěvu jsme využili i k přípravě pracovního programu na rok 2016, a to nejen pro oblast zdravotnictví, ale i v oblasti hospodářské spolupráce soukromého sektoru, oblasti školství, mládeže a sportu,“ zhodnotil pracovní cestu hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Plány konkrétních projektů spolupráce Kraje Vysočina a Minské oblasti na rok 2016:

 • Pokračování v intenzivní podpoře hospodářské spolupráce, včetně pomoci se zprostředkováním kontaktů a informací jako doposud, navázání spolupráce Hospodářské komory Kraje Vysočina a Hospodářské komory Minské oblasti (včetně podpisu smlouvy o spolupráci), uspořádání podnikatelské mise běloruských podnikatelů do Kraje Vysočina, a podpora činnosti česko-běloruské obchodní spolupráce na republikové úrovni.
 • Spolupráce v oblasti zdravotnictví – cílem je pokračovat v předávání a výměně zkušeností, zorganizování konkrétních stáží běloruských lékařů ve zdravotnických zařízeních Kraje Vysočina.
 • Rozvinout spolupráci v oblasti integrovaného záchranného systému – nejen záchranná služba, ale také spolupráce hasičů, neboť v této oblasti má běloruská strana vynikající výsledky v světových mistrovstvích v požárním sportu.
 • Spolupráce s Katedrou bohemistiky v Minské oblasti – zasílání českých časopisů a knih, v rámci jazykové praxe pozvání bohemistů na dvě akce na Vysočinu: Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského a Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě.
 • Pozvání předsedy Minského oblastního výkonného výboru pana Semjona Borisoviče Šapiro na návštěvu Kraje Vysočina – tuto návštěvu je možné spojit s podpisem smlouvy mezi hospodářskými komorami a možností návštěvy běloruských podnikatelů, dále bude do programu zařazeno téma zemědělství a zejména šlechtění brambor (možnost výměny zkušeností, Minská oblast je zemědělský kraj).
 • Spolupráce v oblasti školství, mládeže a sportu (pozvání na biatlonové utkání v Novém Městě na Moravě, předávání a výměna zkušeností v oblasti práce s mládeží, sportovní turnaj české a běloruské mládeže v hokeji).
 • Spolupráce v oblasti zemědělství - pozvání běloruských odborníků na Bramborářské dny – říjen 2016.

Pracovní cesta se uskutečnila za podpory a účasti obou diplomatických zastoupení – Velvyslanectví České republiky v Bělorusku a Velvyslanectví Běloruska v ČR.


Návštěva Běloruska


 • Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  tel.: 564 602 152, e-mail: svobodova.k@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 19.11.2015 / 19.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze