Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Očekávané události přehledně na jednom místě

Kraj Vysočina dnes představil nový nástroj pro sdílení informací o akcích a událostech pořádaných krajem . Aplikace KALENDÁŘ má prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní nabídnout uživatelům ucelený přehled aktivit úřadu i samosprávy. „Cílem nové aplikace, kterou na míru zadání krajské samosprávy připravili krajští informatici ve spolupráci s analytiky je centralizovat maximum informací na jedno místo, umožnit vyhledávání a filtrování informací podle předmětu zájmu nebo například podle charakteru uživatele. Aplikace je důsledně intuitivní a díky jednoduché obsluze nabídne rychlou práci s velkým množstvím informací,“ informovala Dana Buřičová z odboru analýz a podpory řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina.
 

 
 

Do nového kalendáře je možné nahlédnout přes www.kr-vysocina.cz, je v hlavní nabídce titulní stránky. Vedle veřejné části, která je určena ke sdílení informací s veřejností, je tato aplikace, po týdnech zkušebního provozu, využívána i jako interní zdroj informací pro krajský úřad. Informace sdílené tímto nástrojem je možné připojit do vlastního outlooku, sdílet a kopírovat, využívat kalendářový standard ICS, každá informace je opatřena QR kódem. „Jde o nové řešení, kterým se může inspirovat kterýkoli veřejný subjekt. Je efektivní, rychlé, variabilní a nenáročné na obsluhu,“ upozornil Martin Hadrava z krajského odboru analýz a podpory řízení.

 

KALENDÁŘ ve své současné podobě nabízí ještě další modifikace, na které budou uživatelé upozorňovány v průběhu času. Jeho zobrazení bude optimalizováno pro mobilní zařízení a připravuje se také přenesení událostí do mapy.

 

V případě KALENDÁŘE Kraje Vysočina jde o vlastní aplikaci, která vznikala na základě potřeb uživatelů zhruba tři měsíce.


 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2015 / 18.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze