Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské kolo Logické olympiády

Logická olympiáda
Na Gymnáziu Havlíčkův Brod se uskutečnilo krajské kolo 8. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 150 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v nominačním kole obstáli v tvrdé konkurenci 2690 soutěžících z celého Kraje Vysočina. „Vítám jakoukoliv mimoškolní aktivitu, která přispívá k rozvoji znalostí a schopností studentů a posiluje jejich sebevědomí,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

V kategorii A nad celkem 763 soutěžícími z prvního stupně základních škol zvítězil Jakub Mašek ze ZŠ Komenského ve Žďáře nad Sázavou. První místo mezi 1455 žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jakub Svoboda z Gymnázia v Třebíči. V kategorii C pak Jáchym Bártík z Gymnázia Havlíčkův Brod překonal na své cestě za vítězstvím  470 soutěžících ze středních škol Kraje Vysočina.


 „Letos celostátně evidujeme přes 58 tisíc soutěžících z 2 909 různých škol. To znamená, že soutěže se účastní už téměř polovina všech základních a středních škol v České republice,“ hodnotí předseda Mensy ČR Petr Mazal. Cílem soutěže je jednak pěstovat v žácích samostatné a kreativní myšlení, ale také upozorňovat veřejnost na to, že tento typ myšlení je prospěšný celé společnosti a měla by mu být věnována náležitá pozornost. „V neposlední řadě, i díky výsledkům v Logické olympiádě můžeme na školách rozpoznat nadání dětí a věnovat mu náležitou péči,“ doplňuje krajská koordinátorka soutěže Zuzana Šimůnková,


Ve svém zápolení budou vítězové pokračovat v celostátním kole konaném 30. listopadu  tradičně v Míčovně Pražského hradu.

 

Krajské kolo Logické olympiády podpořil Kraj Vysočina, Město Havlíčkův Brod, VZP a ČPZP.

 

  • Zuzana Šimůnková, krajská koordinátorka Logické olympiády
    Gymnázium Havlíčkův Brod
    e-mail: simunkova@ghb.cz, tel.: 602 101 203

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.11.2015 / 13.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze