Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj opět pošle peníze na fungování záchranné stanice Pavlov

vydra
Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém dnešním zasedání schválilo podporu ve výši 1,3 miliónu korun na další celoroční činnost Stanice Pavlov o. p. s., která pečuje o handicapované živočichy. „Uvědomujeme si, že existence a činnost tohoto zařízení je potřebná a nezbytná. To ostatně potvrdila i veřejnost, která stanici vyjádřila podporu v hlasování Váš názor, prostřednictvím kterého pomáhali lidé sestavit krajský rozpočet,“ říká Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.
 

 
 

Pro podporu stanice se ve veřejné diskuzi Váš názor vyjádřilo více než 95 % hlasujících, kladné ohlasy převládaly i v rozsáhlé diskusi. „Měl jsem možnost osobně navštívit tuto záchrannou stanici a velmi mile mne překvapil jak rozsah činnosti, stav pečovaných zvířat a přístup personálu k jejich práci,“ zní jeden z příspěvků.

 

Stanice ochrany fauny v Pavlově byla založená v roce 1989. Do konce roku 2009 ji provozovala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, od roku 2010 je nestátní neziskovou organizací. Od té doby její činnost pravidelně podporuje i Kraj Vysočina, který za sedm let existence vyplatil téměř deset milionů korun.

 

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 10.11.2015 / 10.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze