Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské zastupitelstvo kývlo na zřízení nové příspěvkové organizace

Od 1. ledna 2016 začne fungovat nová příspěvková organizace Kraje Vysočina s názvem Projektová kancelář Kraje Vysočina, příspěvková organizace. O jejím zřízení rozhodlo dnes na svém jednání Zastupitelstvo Kraje Vysočina. Nová instituce s příspěvkem na provoz ve výši cca osm miliónů korun nabídne do budoucna uplatnění pěti až deseti odborníkům především na projektové řízení a veřejné zakázky.
 

 
 

„Nová příspěvková organizace bude mimo jiné především vytipovávat možnosti externího financování, vyhledávat vhodné dotační programy pro konkrétní záměry kraje a jeho příspěvkové organizace, zpracovávat a kontrolovat projektové žádosti, tvořit rozpočty projektů a mimo to dále řešit společné i centrální nákupy pro organizace kraje,“ vyjmenoval některé povinnosti nově vznikající příspěvkové organizace hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Po dnešním rozhodnutí zastupitelstva kraje o zřízení nové organizace bude následovat zapsání nového subjektu do Obchodního rejstříku a dále zřízení účtu nebo např.  uzavření nájemní smlouvy. Sídlo Projektové kanceláře Kraje Vysočina bylo vytipováno v docházkové blízkosti sídla Kraje Vysočina v Jihlavě na Žižkově ulici.


Kraj Vysočina v současné době zřizuje 104 příspěvkových organizací, ve kterých je zaměstnáno více než 10 tisíc lidí. Kraj Vysočina tak patří přeneseně k největším zaměstnavatelům v regionu.


Související zprávy: Kraj zvažuje zřízení nové právnické osoby


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 10.11.2015 / 10.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze