Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

O fungující eAmbulanci mají zájem Němci

eAmbulance
Už čtvrtým rokem usnadňuje pacientům objednávání do specializovaných ordinací v nemocnicích Kraje Vysočina systém tzv. eAmbulance. „Online objednávání využívá aktuálně v pěti krajských nemocnicích přes 43 tisíc klientů. Funguje dlouhodobě ke spokojenosti obou stran. Pacientům šetří čas a nemocnicím umožňuje rovnoměrné a efektivní využití personálu během celé služby,“ vysvětluje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek výhody systému, který pro tuzemské podmínky upravili krajští informatici. Systém byl aplikován jako sdílení příkladu dobré praxe od partnerů z Tchaj-wanu. O verzi upravenou pro nemocnice Kraje Vysočina má nyní zájem společnost poskytující elektronické služby ve zdravotnictví v Německu.
 

 
 

Nejvíce využívají na Vysočině systém eAmbulance pacienti Nemocnice Jihlava, která od spuštění služby eviduje už 67 026 objednávek. „Pacienti se u nás prostřednictvím eAmbulance mohou objednat do čtyřicítky ambulancí, denně službu využije několik desítek lidí,“ říká mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová. „V havlíčkobrodské nemocnici se pacienti mohou elektronicky objednávat do dvaceti specializovaných ambulancí. Nejvíce využívají online registrace do ambulance rehabilitace nebo do poradny vývojové péče,“ doplňuje mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod Petra Černo.

 

Pozitivních zkušeností z dobře fungující služby by nyní chtěla využít německá společnost poskytující eHealth služby. „Oslovili nás s tím, že mají zájem o testování online objednávkového systému eAmbulance. V budoucnu by tak mohl být  technologickým a znalostním vzorem pro německé řešení,“ vysvětluje Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina. Podle dostupných informací totiž podobné řešení není aktuálně v Německu provozováno.

 

Systém eAmbulance, umožňující on-line objednávání pacientů do specializovaných ordinací nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina, byl spuštěn 15. června 2011. První pacient mohl službu využít v Nemocnici Jihlava. Na projektu spolupracoval tým složený z odborníků Nemocnice Jihlava, Kraje Vysočina a vývojářů z Tchaj-wanu. Náklady na projekt dosáhly čtyř milionů korun, polovinu hradil Kraj Vysočina, druhou část pak partneři z Tchaj-wanu.

 

Více na www.eambulance.cz.


eAmbulance

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 9.11.2015 / 9.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies