Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vernisáž výstavy Zaostřeno na krajinu

Radní Zdeněk Chlád při vernisáži výstavy Zaostřeno na krajinu
Ve foyer budovy B sídla Kraje Vysočina se dnes uskutečnila vernisáž výstavy Zaostřeno na krajinu, kterou ve spolupráci s odborem životního prostředí a zemědělství uspořádalo Sdružení Krajina. „Výstavou bychom chtěli upozornit na důležitost zachování rozmanitosti krajiny jak z hlediska estetického, tak i jako funkčního systému,“ uvedl v úvodu Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.
 

 
 

Cílem putovní výstavy o praktické ochraně přírody je také poukázat na důležitost zapojení široké veřejnosti do aktivní ochrany přírody. Osm velkoformátových plakátů představuje nejen činnost Sdružení Krajina, ale také historii péče o cenné lokality a možnost zapojení lidí do péče o krajinu. Informuje i o fauně a floře na mokřadních loukách, které tvoří významnou část krajiny Vysočiny.

 

Kraj Vysočina je hlavním garantem zajištění péče o maloplošná zvláště chráněná území ochrany přírody v regionu, na jejich péči každoročně přispívá zhruba pěti miliony korun. Mimo území chráněných krajinných oblastí je v Kraji Vysočina 146 přírodních památek a přírodních rezervací.

 

Výstava bude v sídle kraje přístupná v otvíracích hodinách úřadu až do 8. prosince 2015.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Zaostřeno na krajinu

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 9.11.2015 / 9.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze