Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hosté ze Slovenska se přijeli inspirovat výsledky transformace na Vysočině

Petr Krčál a návštěva ze Slovenska
Na třídenní návštěvu Kraje Vysočina zavítala delegace z Trnavského samosprávného kraje. „Hlavním cílem bylo seznámení se s pokroky, které jsme učinili v procesu transformace pobytových služeb. Spolupráce s Trnavským samosprávným krajem je dlouhodobá a pro obě strany přínosná,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Návštěva zamířila především na Pelhřimovsko, kde hosté viděli, jak v praxi funguje nedávno transformovaný Domov Jeřabina Pelhřimov (bývalý ÚSPMP Těchobuz).
 

 
 

 „V současnosti dokončujeme potřebné vzdělávání pracovníků, abychom mohli transformaci zahájit. Výsledky na Vysočině jsou pro nás velmi inspirativní,“ řekla ředitelka odboru Sociální pomoci Trnavského samosprávného kraje Blažena Flamíková.


Vedle představitelů Trnavského samosprávného kraje se návštěvy účastní zástupci Domova sociálních služeb pro dospělé v Zavaru, který dlouhodobě spolupracuje s Domovem Jeřabina Pelhřimov a dále pak vedení Domova sociálních služeb pro děti a dospělé v Okoči. Toto zařízení je zařazeno do transformačních plánů a mělo by jít projít kýženou proměnou.  


V oblasti sociální péče pojí Kraj Vysočina se slovenskými regiony několik partnerství. Naposledy bylo posíleno uzavřením spolupráce mezi Domovem ve Zboží a Domovem sociálních služeb Domovina. Ten sídlí v Hodkovcích, které patří Košický samosprávný kraj, a stará se o dospělé muže s mentálním postižením a schizofrenií. 


  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz

 

Hosté ze Slovenska se přijeli inspirovat výsledky transformace na Vysočině

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 6.11.2015 / 6.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze