Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na středních školách ubyla pětina studentů

Ilustrační foto
Studentů na středních školách v Kraji Vysočina rok od roku ubývá. V tomto školním roce studuje na 60 středních školách v kraji 20 180 mladých lidí. „Je to o pětinu méně než před pěti lety. Celková kapacita všech středních škol na Vysočině je zhruba 37 tisíc žáků, stále tedy zůstává, obrazně, mnoho prázdných židlí,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Podle ní je rozhodnutí o studiu na konkrétní střední škole důležitým životním krokem. Určitým vodítkem může být například návštěva školy v rámci dnů otevřených dveří. Právě v listopadu většina krajských středních škol zve potenciální uchazeče o studium a jejich rodiče na návštěvu.
 

 
 

Kraj Vysočina zřizuje aktuálně 36 středních škol, kde studuje 17 142 žáků. Největšími školami jsou krajská centra technického vzdělávání – Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava, kterou v současné době studuje 1251 žáků, dále Střední průmyslová škola Třebíč s 1162 žáky a Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou s 916 žáky. „Nejvýraznější převis poptávky má dlouhodobě třebíčský obor energetik a téměř všechna krajem zřizovaná gymnázia. V posledních letech se významně zvýšil zájem o obor strojírenství a také o strojírenské obory jako například obráběč kovů a zámečník,“ informuje Jana Fialová a vysvětluje si to, mimo jiné, motivační politikou kraje a soukromých firem.

V učebních oborech v populaci na úrovni 1. ročníků středních škol studuje přibližně 32% žáků, na gymnáziích první ročníky navštěvuje 20% studujících.

 

Letošní deváťáci se mohou seznámit s výukou, vybavením středních škol a budoucím pracovním uplatněním v rámci desítek plánovaných Dnů otevřených dveří. Přesné termíny jsou uvedeny v seznamu pod tiskovou zprávou.


 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.11.2015 / 5.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies