Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Akademie ve Světlé chce spolupracovat s dalšími francouzskými školami

Akademie Světlá
Šest zástupců francouzských uměleckých škol dnes navštívilo Akademii ve Světlé nad Sázavou. „Naše škola je jednou ze tří zařízení, které francouzská delegace v Česku navštíví. Cílem návštěvy je navázání spolupráce na evropském projektu Jason v rámci Erasmus +, který je zaměřený na podporu mobility studentů odborného středního i celoživotního vzdělávání,“ vysvětlila radní Kraje Vysočina Jana Fialová, která se dnešního setkání osobně zúčastnila.
 

 
 

Tato aktivita nabídne českým i francouzským studentům vedle přínosu jazykového a kulturního především poznání a osvojení si nových metod a postupů používaných v zahraničí. Francouzská strana v současnosti hledá partnery v České republice v oboru umělecké kovářství a umělecké zpracování keramiky, kteří by mohli přijmout francouzské studenty a umožnit jim stáž v českých firmách.

 

Akademie ve Světlé nad Sázavou už dříve zahájila spolupráci s Vyšší školou umění a designu v Remeši v partnerském regionu Kraje Vysočina Chamapgne-Ardenne, kde dochází k výměnám studentů v rámci odborných stáží. Studenti z Remeše se ve Světlé nad Sázavou zajímají převážně o výrobu a zpracování skla a keramiky.  


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 4.11.2015 / 4.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze