Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj začíná s opravou pavilonů krajských nemocnic v Jihlavě a Třebíči

Rekonstrukce pavilonu interny Nemocnice Jihlava a novostavba pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč přijdou Kraj Vysočina v příštích třech letech na více než 720 miliónů korun. „Oba projekty jsou klíčové pro budoucí rozvoj krajských nemocnic a pro udržení kvality poskytovaných služeb veřejnosti. Kraj Vysočina je ještě letos připraven předat objekty dodavatelům, které dnes vybrala formou veřejné zakázky krajská rada. V obou případech budou na stavby provádět regionální firmy,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že práce na obou objektech si vyžádají obrovskou trpělivost zaměstnanců a především pacientů.
 

 
 

Rekonstrukce pavilonu interny Nemocnice Jihlava

Zhruba 36 měsíců za provozu bude kompletně rekonstruován interiér pavilonu E – interní pavilon, a to ve všech osmi podlažích, včetně všech rozvodů a sítí. Rekonstrukce nepočítá se zásahem do nosné konstrukce a do zatepleného pláště.

Největší stavební úpravy čekají druhé patro. Stávající dispozice s JIP kardio a zákrokovou vyšetřovnou nahradí lůžková stanice přizpůsobená novému konceptu objektu. Do pátého patra bude přesunuto onkologické oddělení. Například v sedmém patře bude ORL lůžková stanice se speciálními vyšetřovnami včetně řídících složek a plicní lůžková stanice.

„Celá rekonstrukce je považována za jednu z logisticky nejsložitějších stavebních akcí posledních let na majetku Kraje Vysočina. Bude rozdělena na jedenáct etap. Začátek kompletní rekonstrukce bude probíhat po jednotlivých podlažích od shora dolů. Každá etapa předpokládá logisticky náročný proces a nutná stěhování. Všechny etapy budou důsledně konzultovány stavební společností s vedením nemocnice, tak aby nedošlo ke komplikacím při poskytování zdravotní péče,“ popisuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl s tím, že pavilon nelze ničím nahradit a navržené řešení je jediné možné. Nové řešení bude zohledňovat požadavky bezbariérovosti. V budově budou instalovány nové výtahy.

 

Stávající budova jihlavského pavilonu E pochází z přelomu 70. -80. let 20. století a od doby svého vzniku neprošel tento objekt zásadnější rekonstrukcí. Až na kompletní zateplení obvodového pláště a výměna oken realizovaných před třemi lety Krajem Vysočina za přispění evropských dotací.

 

Pavilon chirurgických oborů Nemocnice Třebíč

Projekt počítá s výstavbou nového lůžkového pavilonu chirurgických oborů, rekonstrukcí stávajícího pavilonu G, jeho propojením s novým objektem, propojení nového lůžkového pavilonu s objektem operačních sálů a rekonstrukcí objektu operačních sálů v souvislosti s vybudováním urgentního příjmu nemocnice a v souvislosti s novým propojením na lůžkovou část pavilonu chirurgických oborů vč. vybudování nové infrastruktury.  Projekt pavilonu řeší problematiku dostavby areálu nemocnice v lůžkových kapacitách chirurgických oborů, intenzivní péče, ambulantních provozech, příjmu urgentních pacientů, přesunu oddělení RDG. Největší kapacity zabere lůžková část oddělení chirurgických oborů, v objektu se počítá také např.  s umístěním denního stacionáře, LDN, hemodialýzy, intenzivní péče, ale především s novým pracovištěm magnetické rezonance a CT. Stavební práce budou rozděleny na osm etap.  „Na přelomu roku by molo dojít k výstavbě nového energocentra, která musí předcházet odbourávání pozůstatků stávající kotelny. Následovat bude bourání objektu staré chirurgie a gynekologie, výstavba nového lůžkového pavilonu chirurgických oborů, rekonstrukce pavilonu G, operačních sálů a následně přijde bourání stávajícího panelového pavilonu chirurgie a dostavby RTG oddělení a magnetické rezonance. Velká investiční akce si vyžádá velká omezení a přesuny, o kterých bude veřejnost včas informována,“ uvedl Libor Joukl. Stavba bude trvat minimálně 21 měsíců.

 

Projekty Nemocnice Jihlava – rekonstrukce pavilonu interny, Nemocnice Třebíč – pavilon chirurgických oborů a Nemocnice Havlíčkův Brod – přestavba pavilonu 13 jsou patrně zatím největší VLASTNÍ investicí Kraje Vysočina do zhodnocení majetku krajských nemocnic za historii kraje.  

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.11.2015 / 3.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies