Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Premiéra Horáckého divadla Jihlava: ROMEO A JULIE

Romeo a Julie
Horácké divadlo si nadělilo k narozeninám Shakespeara a zve diváky na novinku ve svém repertoáru. „I přesto, že premiéra jedné z nejhranějších her Romea a Julie, kterou uvádí krajské divadlo už o víkendu, je zcela vyprodaná, má veřejnost možnost potleskem odměnit herecké obsazení na kterékoli další repríze,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Titulní role byly svěřeny Vladimíře Čakové a Danielu Ondráčkovi, novému členovi souboru a čerstvému absolventu brněnské JAMU.
 

 
 

V sezoně, jejímž leitmotivem je „Teď a tady“, má tento intenzivní milostný příběh Romea a Julie na repertoáru svá hluboká opodstatnění. Vedle poselství o velké lásce, která nás umí zpřítomnit v časoprostoru, jde i o ohromující aktuálnost Shakespearovy hry ve všech jejích rozměrech, tedy i ve vhledu do společnosti s pokřivenými hodnotami.

 

Romeo a Julie, Horácké divadlo Jihlava

 

Příběh lásky dvou mladých lidí je tragický v jejich osamocenosti, s níž stojí sami proti všem, proti nepochopení svých rodičů, proti celému světu, který nevidí, neslyší a nevnímá.  A tak se tato inscenace dotýká tématu generačního střetu, konformity a vzpoury, samoty ve společnosti, střetu vyznávaných hodnot (láska versus společenská prestiž a postavení). Pod tíhou rodové nenávisti, ve světě stále přítomné války (jejíž příčiny už mimochodem nikdo nepamatuje) je potřeba žít naplno a svou lásku prožít intenzivně a nekompromisně.

 

„Hledáme v celém příběhu skutečné současné lidi, kteří se trápí, radují a hledají sami sebe i cestu k druhým,  stejně jako my.  A budeme hrát o tom, co se stane, když rodiče nevnímají své děti, když na ně zapomenou, když rezignují na snahu porozumět jejich světu. Budeme hrát o tom, co se stane, a proč se stane, že rodiče zradí své děti… ,“ říká o inscenaci její režisér Pavel Šimák, který jako režisér a umělecký šéf působil v předchozích letech v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě a v pražském Divadle Na Fidlovačce. 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2015 / 27.10.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze