Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajská stipendia v novém školním roce s vyšší motivací ke studiu

Volná místa na středních školách
Noví žadatelé o krajská motivační stipendia pro žáky vybraných oborů středních škol musí nově prokázat vyšší motivaci ke studiu. „Od letošního školního roku budeme nově motivační stipendia přiznávat pouze žákům vybraných technických a dalších oborů, kteří ve výsledném hodnocení nebudou hodnoceni stupněm dostatečný více než dvakrát, a to pouze ze všeobecně vzdělávacích předmětů. Ostatní podmínky získání motivačních stipendií zůstávají stejné," upřesnila výraznou změnu radní Kraje Vysočina pro oblast školství mládeže a sportu Jana Fialová. K prospěchovému zpřísnění přistoupil Kraj Vysočina po konzultaci se zástupci odborných škol.
 

 
 

Motivační stipendia Kraj Vysočina poskytuje žákům, kteří se rozhodli studovat obory: modelář, slévač, nástrojař, obráběč kovů, kovář, jemný mechanik, klempíř, malíř a lakýrník, kameník, tesař, zedník, pokrývač, pekař, řezník-uzenář, zemědělec-farmář a dále také strojní mechanik, instalatér, elektrikář a elektrikář-silnoproud.

 

Od roku 2011 vyplatil Kraj Vysočina na motivačních i prospěchových stipendiích žákům vybraných oborů více než 12,5 miliónu korun.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2015 / 27.10.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze