Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Kadolci bylo otevřeno další transformované bydlení na Vysočině

Kadolec
Transformace Domova Kamélie Křižanov (bývalý ÚSP Křižanov) pokročila o další krok. Za účasti krajského radního Petra Krčála se v Kadolci o uplynulém víkendu otevíralo nové bydlení, které bylo v rámci tohoto procesu vybudováno. „Postaven tu byl dům pro 6 osob. Žít budou ve dvou domácnostech. V objektu bude poskytována služba domov se zvláštním režimem,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Kadolecká adresa bude v pořadí třetím místem, kde křižanovští klienti našli nový domov. Takřka rok již bydlí na nových adresách v Bystřici nad Pernštejnem a Velkém Meziříčí.
 

 
 

V Kadolci budou žít klienti s mentálním postižením v kombinaci s poruchou autistického spektra. „Změna prostředí se v jejich případě ukazuje jako velmi přínosná a žádoucí,“ říká ředitelka Domova Kamélie Silvie Tomšíková. Objekt je speciálně upraven, poskytována tu bude nepřetržitá péče. Vybudování nového bydlení přišlo na 11,7 miliónů korun. Většina nákladů byla hrazena z Integrovaného operačního programu.

 

V rámci druhé etapy transformace křižanovského domova bude ještě letos otevřeno bydlení v Osové Bítýšce a Křižanově. Během prozatímních dvou etap bylo postaveno celkem devět objektů, do kterých se postupně přestěhuje 56 lidí.

 

Proces transformace je podpořen z evropských fondů, z rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí a z rozpočtu Kraje Vysočina. Kromě ÚSP Křižanov byly do transformace na Vysočině zapojeny Domov bez zámku a Domov Jeřabina Pelhřimov. V jejich případě je už plně dokončena.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2015 / 27.10.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze