Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Radní Zdeněk Chlád zahájil jubilejní 25. Bramborářské dny

25. Bramborářské dny
V Havlíčkově Brodě dnes odstartoval už 25. ročník Bramborářských dnů. Na akci, která přesahuje hranice Kraje Vysočina se sjelo na tři sta odborníků z Čech i zahraničí, své produkty v brodském kulturním domě prezentuje asi třicítka firem. „Hlavně díky této akci můžeme Vysočinu stále ještě považovat za bramborářský kraj. Zásluhu na tom má především zdejší Výzkumný ústav bramborářský, který ve spolupráci s Českým bramborářským svazem s nadšením a pílí sobě vlastní pořádá Bramborářské dny už čtvrt století,“ řekl při dopoledním zahájení Zdeněk Chlád, krajský radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.
 

 
 

Prestižní zemědělská akce začala odborným seminářem Brambory 2015, na které odborníci řešili například letošní růst cen. „Farmářská cena konzumních brambor se aktuálně pohybuje mezi 6 až 7 korunami, při takzvaném prodeji ze dvora je mezi 9 a 10 korunami. Oproti loňsku jde o výrazný nárůst z důvodu nedostatku brambor v celé Evropě, který způsobilo dlouhotrvající sucho,“ vysvětluje tajemník Českého bramborářského svazu Josef Králíček.

 

Součástí Bramborářských dnů je tradičně i vyhlášení soutěže Bramborářský květ Vysočiny, do které se letos zapojili studenti osmi škol z celé republiky. Vítězný pohár nakonec získal Jiří Holešovský ze Střední zemědělské školy Benešov. Zítra budou Bramborářské dny pokračovat prodejní výstavou na Havlíčkově náměstí.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Radní Zdeněk Chlád zahájil jubilejní 25. Bramborářské dny

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 23.10.2015 / 23.10.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze