Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studenti se učí francouzsky s rodilým mluvčím

Nicolas Singier
Na šesti krajských středních školách mají studenti od září možnost konverzovat francouzsky s rodilým mluvčím Nicolasem Singierem. Učí 18 hodin týdně na školách v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a nově také v Telči. Díky spolupráci s krajskou příspěvkovou organizací Vysočina Education ale navštěvuje i další školy po celém kraji.
 

 
 

Nicolas pochází z města Dunkerque, studoval španělštinu v Buenos Aires. Francouzštinu vyučoval před Vysočinou už tři roky na gymnáziu v Rakousku. „Všechny cizí jazyky jsou těžké, ale když se nastaví dobrá atmosféra a se studenty probíráme věci, které je zajímají, jde to snáz. V hodinách se tak nejčastěji věnujeme situacím z běžného života, médiím, internetu, prostě věcem, které pak využijí v praktickém životě. Škola jim jednak slouží a může to pro ně být i zábava,“ říká Singier.


Francouzský lektor chce využít rok na Vysočině i ke studiu češtiny. Podle svých slov jedině tak skutečně pozná místní kulturu a společnost, která mu připadá velmi bohatá a zajímavá. „Ve Francii o české kultuře moc nevíme, rád bych k osvětě osobně přispěl,“ doplňuje. Vysočinu si velmi rychle oblíbil, ve volném čase rád čte nebo v Jihlavě chodí na hokej.


Francouzský lektor je financován Krajem Vysočina a jeho partnerským regionem Champagne-Ardenne. Spolupráce v oblasti výuky francouzského jazyka probíhá už sedmým rokem a navazuje na další projekty v oblasti školství jako například možnost jednoletého studia českých středoškolských studentů ve Francii.  


  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 724 650 265, e-mail: skala.j@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 20.10.2015 / 20.10.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze