Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Parlamentní výbor regionálního rozvoje jednal na Vysočině o budoucnosti jaderné energetiky

Jednání
Členové Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zasedají v tomto týdnu na území Kraje Vysočina. Důvodem k jejich návštěvě je především budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany a na ní navázaný ekonomický rozvoj regionu. „Jaderná elektrárna Dukovany je klíčovým zaměstnavatelem, rozvojovým partnerem a silným ekonomickým subjektem, který na sebe váže nezanedbatelnou ekonomickou sílu dílčí části Vysočiny,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že parlamentní výbor může svým usnesením dávat podněty konkrétním resortům, jejichž aktivity budou pro budoucnost elektrárny, klíčové.
 

 
 

Členové parlamentního výboru měli možnost seznámit se s výsledky studie připravené sdružením Energetické Třebíčsko, která sumarizuje dopad eventuálního utlumení provozu Jaderné elektrárny Dukovany na kupní sílu obyvatelstva, na rozvoj spádové oblasti, infrastruktury atd.

Rozvoj Jaderné elektrárny Dukovany je dlouhodobě prioritou i pro Kraj Vysočina. V současné době věnuje úřad maximální pozornost práci s Jakostními modelem povodí Jihlavy nad volním dílem Dalešice, vzdělávání budoucích energetiků,  tak aby přispěl prostřednictvím své střední  školy ke generační obměně energetických odborníků.

 

Pracovní jednání Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj PSP ČR pokračuje zítra návštěvou Jaderné elektrárny Dukovany.


 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2015 / 14.10.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze