Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Jihlavě zasedal studentský Parlament Kraje Vysočina

Studentský Parlament Kraje Vysočina
Po celý dnešní den zasedal v kongresovém sále sídla Kraje Vysočina v Jihlavě studentský Parlament Kraje Vysočina. Na úvod setkání jednotlivých parlamentů krajských středních škol vyzdvihla jejich důležitost radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. „Je dobře, že mladí lidé vědí, co chtějí a nebojí se to říct. Máte zde skvělou příležitost pro tvorbu názorů, slušnou a konstruktivní diskusi. Přesně takoví lidé mají být v politice,“ řekla před studenty krajská radní.
 

 
 

Radní Jana Fialová také vyzdvihla ředitele škol, kteří jsou schopní studentům naslouchat a dát na jejich názor. „Jedině vy, kteří se reálně ve školním prostředí pohybujete, můžete předat objektivní zpětnou vazbu. I proto se ani já nebráním pravidelným setkáním s vámi, která mi do krajského školství dají nahlédnout z úplně jiné perspektivy,“ uvedla Jana Fialová. „Cílem studentského parlamentu i dnešního setkání je vzájemně si předat zkušenosti a informace, jakým směrem by se mělo školství ubírat,“ navázal ředitel Gymnázia Jihlava Pavel Suk.

 

Poté, co se dopoledne jednotlivé školní parlamenty představily, vybrali si studenti z každé školy svého zástupce. Ten bude školu reprezentovat v krajském parlamentu.

 

Proč jsem ve studentském parlamentu?

Silvie Šmardová, Studentský parlament Gymnáziu Třebíč

Studentský parlament mi nabízí skvělé možnosti, jednak řešit témata a problémy, která se nás, studentů, bezprostředně týkají, ale i například příležitosti k zahraničním výměnným pobytům.

 

Petr Bureš, Gymnázium Žďár nad Sázavou

Je to jediná možnost, jak na funkční úrovni komunikovat s vedením školy. Studenti a třídy se pomocí parlamentu spojí a jejich požadavky a názory pak mají silnější hlas. U nás na škole se v parlamentu sešel tým šikovných a pracovitých lidí a pod vedením dvou skvělých koordinátorek. Za sebou už máme konkrétní výsledky naší práce. Po patnácti letech se například změnil design školních triček, o které je teď mezi studenty velký zájem, a se dvěma projekty jsme taky dosáhli na finanční podporu z programu Mládež v kraji.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 7.10.2015 / 7.10.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze