Radní Jana Fialová také vyzdvihla ředitele škol, kteří jsou schopní studentům naslouchat a dát na jejich názor. „Jedině vy, kteří se reálně ve školním prostředí pohybujete, můžete předat objektivní zpětnou vazbu. I proto se ani já nebráním pravidelným setkáním s vámi, která mi do krajského školství dají nahlédnout z úplně jiné perspektivy,“ uvedla Jana Fialová. „Cílem studentského parlamentu i dnešního setkání je vzájemně si předat zkušenosti a informace, jakým směrem by se mělo školství ubírat,“ navázal ředitel Gymnázia Jihlava Pavel Suk.
Poté, co se dopoledne jednotlivé školní parlamenty představily, vybrali si studenti z každé školy svého zástupce. Ten bude školu reprezentovat v krajském parlamentu.
Proč jsem ve studentském parlamentu?
Silvie Šmardová, Studentský parlament Gymnáziu Třebíč
Studentský parlament mi nabízí skvělé možnosti, jednak řešit témata a problémy, která se nás, studentů, bezprostředně týkají, ale i například příležitosti k zahraničním výměnným pobytům.
Petr Bureš, Gymnázium Žďár nad Sázavou
Je to jediná možnost, jak na funkční úrovni komunikovat s vedením školy. Studenti a třídy se pomocí parlamentu spojí a jejich požadavky a názory pak mají silnější hlas. U nás na škole se v parlamentu sešel tým šikovných a pracovitých lidí a pod vedením dvou skvělých koordinátorek. Za sebou už máme konkrétní výsledky naší práce. Po patnácti letech se například změnil design školních triček, o které je teď mezi studenty velký zájem, a se dvěma projekty jsme taky dosáhli na finanční podporu z programu Mládež v kraji.
Cesta: Titulní stránka
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | PC verze