Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina začne s přestavbou Pavilonu 13 Nemocnice Havlíčkův Brod

Nemocnice
Předáním staveniště může během několika dní začít avizovaná rekonstrukce Pavilonu 13 Nemocnice Havlíčkův Brod. Za téměř 72 miliónů korun by měl v areálu nemocnice už v létě příštího roku stát moderní objekt respektující původní vzhled ze 40. let minulého století. Za zdmi bílo-šedé třípatrové stavby budou umístěna oddělení plicní a oddělení dlouhodobě nemocných. Rekonstrukce pavilonu bude hrazena z rozpočtu Kraje Vysočina. „Už nyní kraj připravuje navazující stavební a demoliční práce související s postupným uvolněním Plicního pavilonu 10, stavbou nového domova důchodců a také nových parkovacích a komunikačních ploch,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.
 

 
 

Nově budou v Pavilonu 13 Nemocnice Havlíčkův Brod v 1. patře umístěny technické provozy a oddělení plicní vč. zákrokového bronchoskopického sálu, druhé patrno obsadí oddělení dlouhodobě nemocných a třetí patro bude upraveno pro provoz ambulancí a místnosti rehabilitace. Počítá se s tím, že zde bude pracovat 45 zdravotníků a ostatních zaměstnanců, umístěno zde bude více než čtyřicet lůžek. „Přestavbou vzniknou odpovídající prostorové a hygienické podmínky pro oddělení dlouhodobé péče a současně bude uvolněn Pavilon 10 pouze pro sociální účely. Umístění, respektive rozšíření domova pro důchodce v areálu nemocnice je výhodné z důvodů využití návaznosti péče. Není vyloučeno i společné využití kapacity nemocniční kuchyně, prádelny,“ doplnil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.


Budova Pavilonu 13 byla v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod postavena na začátku 40. let minulého století. Objekt byl původně projektován jako pavilon chirurgické tuberkulózy, pro kterou byl také dlouho využíván. Následně zde působilo oddělení rehabilitace, ortopedie, ORL, interní oddělení. V současnosti je objekt sedm let nevyužíván.


  • Kraj Vysočina zřizuje 11 domovů pro seniory s kapacitou přes tisíc lůžek a při některých z nich jsou ještě další lůžka se zvláštním režimem, jejichž kapacita přesahuje dvě stovky lůžek.
  • Nový pavilon domova důchodců v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod resp. jeho plánovaná přístavba bude mít čtyři patra s kapacitou 109 lůžek. Dvě patra budou zaměřena na péči o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2015 / 30.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze