Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina žádá o 239 miliónů korun na nové kotle pro občany

Kotlíkové dotace
Už téměř dva tisíce domácností v Kraji Vysočina projevilo zájem o výměnu kotlů za přispění tzv. kotlíkových dotací. Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla o předložení projektové žádosti v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020, díky které do regionu může přijít 239 miliónů korun. Peníze poskytne kraj přímo občanům, domácnost může získat až 127.500 korun. „Výše dotace bude odstupňovaná podle druhu měněného kotle. Na nový uhelný zdroj bude dotace nejmenší, na speciální kotel na biomasu je nejvyšší. Záležet bude na tom, zda se dům nachází ve znečištěné oblasti, ty budou mít pětiprocentní výhodu – v případě Kraje Vysočina jde o města Humpolec, Pelhřimov, Třebíč, Velké Meziříčí. Spoluobčané budou moci žádosti o dotace podávat nejdříve na začátku příštího roku,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.
 

 
 

Na území Kraje Vysočina by mělo být do konce roku 2018 vyměněno podle propočtů Ministerstva životního prostředí (MŽP) celkem 1600 kotlů. Samotnému překládání žádostí o dotace bude předcházet série informačních schůzek pro žadatele, které začnou už 13. října 2015 v 16::00 hodin Golčově Jeníkově. Zástupci Kraje Vysočina budou informovat o podmínkách získání dotace, předpokládaných termínech souvisejících s podáním žádostí, budou zodpovídat dotazy občanů. Právě jim bude vyhrazena zásadní část seminářů. Termínový kalendář bude průběžně doplňován, tým konzultantů navštíví až do poloviny prosince všechna větší města na Vysočině.


Kraj Vysočina rozdělí v roce 2016 kotlíkové dotace pro domácnosti poprvé. MŽP chce do roku 2020 vyměnit zhruba 80.000 starých kotlů, v první výzvě minimálně 20.000 kotlů. Celkem plánuje MŽP do krajů dodat z unijních dotací devět miliard korun a do roku 2020 vyhlásit celkem tři výzvy.


  •  Jan Jež a Stanislava Lemperová, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: jez.jan@kr-vysocina.cz

Kotlíkové dotace
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2015 / 29.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze