Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

EXPO 2015: Expozici Kraje Vysočina dnes viděl stopadesátitísící návštěvník

EXPO
Rekordní návštěvu zaznamenává od svého otevření expozice Kraje Vysočina v Českém domě na Světové výstavě EXPO 2015 v italském Milánu. Dnes krátce před 16 hodinou prošel vstupním portálem 150 tisící návštěvník, respektive návštěvníci. Jubilejními hosty byli manželé z Turína Gemma a Elio. Sympatický pár se krátce setkal s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem, který byl potěšen jejich excelentními znalostmi o České republice. „Během deseti dnů navštívilo naši EXPO expozici více lidí, než kteroukoli nejnavštěvovanější turistickou atraktivitu v Kraji Vysočina za jediný rok. Tolik pozitivních reakcí na originální světelnou cestu za poznáním pouze potvrzuje správnost našeho společného rozhodnutí – prezentovat se na Světové výstavě,“ uvedl dnes hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Manželský pár, který se dnes odpoledne stal 150 tisícím návštěvníkem se nejdéle zdržel u prezentace stolních světel společnosti Brokis. „Ještě včera jsme měli zcela jasno, čím chceme ve svém domě svítit. Po návštěvě expozice Kraje Vysočina jsme své rozhodnutí přehodnotili a pořídíme se moderní designová světla z České republiky,“ prozradila Gemma. Její manžel přiznal, že Českou republiku oba dobře znají, v minulosti navštívili na několik dní Prahu. Nevyloučili, že se do středu Evropy ještě vrátí a proto odcházeli z expozice s množstvím zajímavých publikací o Kraji Vysočina.

 

Kraj Vysočina se na EXPO 2015 prezentuje od 15. září. Expozice s názvem Budiž světlo! vznikala od projektu až po realizaci zhruba rok. Pokoření hranice 200 tisíců návštěvníků očekává organizační tým Kraje Vysočina v Miláně už o nadcházejícím víkendu, nejpozději v pondělí dopoledne.


 

Jubilejní návštěvník EXPO

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.9.2015 / 25.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze