Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dopravní obslužnost Větrného Jeníkova se výrazně zlepšila

II/523
Obyvatelům Větrného Jeníkova se výrazně zlepšilo dopravní spojení všemi směry. Na začátku září se otevřela komunikace II/523 vedoucí do krajského města, po zhruba dvou měsících byla v minulém týdnu otevřena další část této silnice směrem na Humpolec. „Došlo zde k modernizaci povrchu, místním sanacím, obnovení odvodnění, doplnění a zpevnění krajnic a doplnění vodorovného a svislého dopravního značení,“ popsal náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl, který si úsek osobně prohlédl za doprovodu zástupců dodavatele.
 

 
 

Kontrolní cesty po téměř desetikilometrovém úseku se zúčastnila i starostka Větrného Jeníkova Martina Lisová. „V souvislosti s uzavírkami jsme nezaznamenali žádné vážnější problémy, občané byli trpěliví a odměnou jim za to je komfortnější napojení na Jihlavu a Humpolec. Navíc vyhlížíme ještě dokončení modernizace silnice směrem na Smrčnou, která spojuje obec s dálnicí D1. V provozu má být do konce října,“ těší se Lisová.

 

Významné dopravní stavby, které budou spolufinancovány z Integrovaného Regionální operačního programu, plánuje krajská samospráva i v příštím roce. „Do modernizací silnic na Vysočině by opět mělo jít asi 600 milionů korun. Dokončený bude poslední úsek na komunikaci II/347 Světlá nad Sázavou - Humpolec mezi obcemi Kejžlice a Čejov, plánujeme modernizaci průtahu obcí Olešná v na silnici II/602, modernizaci úseku Bobrová – Zvole na komunikaci II/388 a ulice Na Valech ve Velké Bíteši včetně výstavby okružní křižovatky,“ vypočítává Libor Joukl.

 

ROP1

 

Modernizovaná silnice II/523

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 22.9.2015 / 22.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze