Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studenti z Vysočiny na EXPO 2015

Studenti z Vysočiny na EXPO 2015
Studenti Střední uměleckoprůmyslové školy Helenín a absolventka Akademie – Vyšší odborné školy, Gymnázia a Střední odborné školy uměleckoprůmyslové Světlá nad Sázavou v doprovodu radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jany Fialové navštívili Světovou výstavu EXPO 2015. Cesta do Milána pro ně byla odměnou za návrhy oblečení pro stážisty provázející návštěvníky expozice Kraje Vysočina v Miláně.
 

 
 

Delegaci z Vysočiny přivítala zástupkyně generálního komisaře účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO Lucie Šustková. „Společně jsme si prohlédli Český pavilon i expozice několika dalších zemí. Ve Slovinském pavilonu studenty zaujal šátek průvodkyně, který byl ve tvaru Slovinské republiky a také 3D brýle. Nejvíce ohlasů ale sklidila expozice Kazachstánu, kde si mohli prostřednictvím 4D kina odnést autentický zážitek z cestování po této zemi a vidět podobu výstaviště EXPO 2017, které se zde bude konat,“ popsala radní Fialová.


Druhý den navštívila delegace Atelier Lanieri na Via Palermo v Miláně. „Pro studenty to byla hodně inspirativní návštěva, protože ateliér vznikl jako START-UP pěti mladých italských studentů MBA, kteří v rámci studia vytvořili inovativní internetovou aplikaci pro elegantní odívání mužů, která propojuje moderní technologie a tradiční italský design. Zákazníci si mohou oblek na míru objednat z pohodlí domova na webu a do čtyř dnů jim přijde poštou. Ateliér je důkazem toho, že tradice šití obleků na míru má potenciál i v dnešní době, pokud se při realizaci využijí moderní technologie a nápady mladých lidí,“ doplnila Jana Fialová. Ateliérem studenty z Vysočiny provedl jeden ze zakladatelů firmy Ricardo Schiavotto, který také zodpověděl jejich dotazy. Zajímal je způsob výroby obleků, design a možností financování podnikání v tomto oboru.

 

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.:  724 650 180, frysova.i@kr-vysocina.cz
 

Studenti z Vysočiny na EXPO 2015

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 21.9.2015 / 21.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies